reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google arama için beklenen koyu mod çok yakında geliyor

İnternet devi Google, uzun zamandır beklenen bir adımı sonunda gerçeğe dönüştürüyor. Arama kısmı için sonunda koyu mod geliyor.

Google, koyu arayüz modunu birçok servisine çok geç getiren bir isim oldu. Örneğin halen masaüstündeki ana arama sayfasına koyu mod gelmedi. Ancak bu yakında değişiyor. Sonunda arama sayfası da koyu renkte kullanılabilecek. Şimdilik çok garip şekilde test sürecinde olan bu altyapı, aslında daha önce denenmiş ancak kullanıma alınmamıştı. Gelmesinin neden bu kadar uzun sürdüğü hiç anlaşılmayan bu uzun zaman önce standart olması gereken imkan, kullanıcılar tarafından çok talep ediliyordu. Bunu özellikle dizüstü kullanıcıları bekliyor. Koyu arayüz modu artık özellikle mobilde olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Google, Android tarafında önemli bir çalışma yapıyor

Fit uygulaması ilk olarak Google’ın Pixel modelleri daha sonra ise diğer Android telefonlarda gerçek anlamda kameradan nefes ve nabız ölçümü yapacak. Süreçte nefes ya da daha doğru şekilde solunum hızı ölçümü kameranın karşısına geçilerek, nabız ise kameranın üstüne parmak yerleştirilerek yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sayede firma kesin bir tanı koymayacak ancak belirli sıkıntıların başladığını anlarsa kişilere “sağlık kurumuna görünün” şeklinde bildirim verebilecek. Kağıt üzerinde gerçekten faydalı olan özellikler, hepsine ek olarak yapay zeka temelinde çalışacak ve bu sayede her kullanımda daha da iyi hale gelecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan dikkat çeken konsept telefon