reklamı kapat

POPÜLER

Google dinozor

Google, AR ile farklı dinozor türlerini evinize getiriyor [Video]

Google arama sonuçlarına kısa süre önce güzel bir güncelleme yapıldı. Bu güncelleme ile AR altyapısı artık farklı dinozor türlerini gerçek hayata dahil ediyor.

Google, arama sonuçlarında AR yani artırılmış gerçeklik teknolojisinden uzun süredir yararlanıyor. Bu sayede belirli sonuçlar hiç olmadığı kadar gerçekçi şekilde karşınıza çıkıyor. İşte bu altyapı şimdi yukarıda da dediğimiz gibi farklı dinozor türlerini de gözler önüne seriyor. Firmanın yukarıdaki video ile tanıttığı yeni sistem, şu an “Tyrannosaurus rex, Velociraptor, Triceratops, Spinosaurus, Stegosaurus, Brachiosaurus, Ankylosaurus, Dilophosaurus, Pteranodon ve Parasaurolophus” gibi dinazor türlerine destek veriyor. Bu sistem tahmin edebileceğiniz üzere özellikle çocuklar için harika görünüyor. Bu tarz AR sistemleri ile canlı görme fırsatımızın olmadığı şeyler gerçek anlamda hayat buluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google uygulamasına geçtiğimiz dönemde güzel bir güncelleme yapılmıştı

İnternet devi Google, çok geç kalmasına rağmen iOS ve Android için kullanımda olan ana arama uygulamasına “dark mode / koyu tema / siyah arayüz modu” getirdiğini duyurdu. Android 10, iOS 12 ve iOS 13 cihazlarda çalışan koyu arayüz, sonunda gelmiş olmasıyla elbette sevindiriyor. Kişiler günümüzde arama işlemlerinin büyük çoğunluğunu halen internet tarayıcıları üzerinden yapıyor. Ancak bu Google’ın uygulamasını kullanan kişilerin de sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Google Lens yerleşik olması ve kişilere hızlı haberler sunmasıyla beğenilen ana arama uygulama, artık siyah arayüzü ile gece kullanımını da hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu