reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome LOG Tasarım

Chrome yakında her sitenin bir masaüstü uygulaması haline getirilmesine izin verecek

 - Güncelleme: 09 Mart 2024 14:48

Google Chrome ortaya çıktığı kadarıyla yakında her sitenin bir masaüstü uygulaması haline getirilmesine izin verecek.

Önümüzdeki aylarda çıkacak Chrome güncellemesi ile beraber internet siteleri, sürece spesifik olarak destek vermeyenler de dahil olmak üzere tüm internet siteleri bir masaüstü uygulaması haline getirilebilecek. Memnun edecek uygulama haline getirilen siteler için bildirim desteği de veren Progressive Web Apps (PWAs) temelli altyapı, şu an Canary 124 sürümünde test edilebiliyor. Bunun için “chrome://flags/#web-app-universal-install” ve “chrome://flags/#shortcuts-not-apps” seçeneklerini aktif etmek yeterli oluyor. Popüler tarayıcı için bundan önce ise arama odaklı bir güncelleme yapılmıştı. “Bazen tam olarak ne aradığınızdan emin olamazsınız. Bu yüzden bugün Chrome’da size ilham verecek üç yeni özellik yayınlıyoruz.” açıklamasını yapan Google, ilk olarak artık arama bölümünde kişilerin karşısına daha bir şey yazılmadan önce öneriler çıkarıyor. Burada daha önceki aramalarınıza bakılıyor ve ona göre alternatif arama önerileri gösteriliyor. Burada diğer kişilerin aradığı popüler içeriklerden yararlanan ve süreci size özelleştiren Google, tarayıcı için iOS ve Android tarafında da bir güncelleme gerçekleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık mobildeki arama sonuçlarında çıkan öneriler, spesifik olarak ürün tarafında görsel açıdan zenginleştiriliyor. Yeni dönemde bir ürünle alakalı aramalara daha farklı kategorilerde ya da başka bir deyişle aranan ana ürünle bağlantılı diğer ürünleri de kapsayacak şekilde görsel öneriler çıkarılıyor. Google Chrome için yapılan üçüncü güncelleme ile bağlantı sorunlarına odaklanıyor ve bu konuda şu aktarılıyor:

“Telefonunuzun internet bağlantısı zayıf olduğunda ihtiyacınız olan bilgilere her zaman erişemezsiniz. Android ve iOS için Chrome artık kötü bir internet bağlantınız olduğunda bile size arama önerileri sunacak gelişmiş bir altyapıya sahip. Bu durum Gizli Mod’dayken de daha faydalı öneriler alacağınız anlamına da geliyor.”

Google Chrome gelişmeleri bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER