reklamı kapat

POPÜLER

Emoji Plaka
Emoji Plaka
Emoji Plaka
Emoji Plaka

Otomobiller için “Emoji Plaka” dönemi başlıyor!

Aktardığımız gelişmenin gerçek olacağı sanıyoruz kimse düşünmemiştir. Ancak ciddi ciddi gerçek oluyor. Otomobil dünyasında Emoji Plaka dönemi başlıyor.

Otomobillerin olmazsa olmaz unsuru plakalar yıllardır değişmiyor. Ancak devir değişiyor ve şimdiye kadar rakam ile harflerden oluşan plakalarda yeni döneme geçiliyor. Avustralya’nın Queensland eyaletinde atılan resmi adım ile gerçek anlamda Emoji Plaka dönemi başlıyor. Yazılı iletişimin olmazsa olmazı haline gelen emojiler yani yüz ifadeleri, 1 Mart itibariyle Queensland’da yaşayan sürücüler tarafından plakalarına eklenebilecek. Bu özgürlüğü sürücülerine veren eyalet, yine de sürece bazı sınırlamalar koymuş durumda. Örneğin bu yeni neslin plaklara sadece bir adet emoji koyulabiliyor. Burada da beş farklı emoji sunuluyor. Aynı zamanda bu emojinin üç harf ve iki numara ile kombine edilmesi gerekiyor. Resmi örneklerini aşağıda gördüğünüzü plakalar, aslında oldukça eğlenceli görünüyor. Diğer sürücülerin dikkatini dağıtma konusunda bazı endişeler bulunuyor ancak bunun bir süre sonra çok sorun olmayacağı tahmin ediliyor.

Emoji Plaka
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Emoji Plaka gerçekten çok ilginç bir gelişme

Kişilerin ciddi bir para ödeyerek alacağı plakalar, daha şimdiden çok talep görüyor deniyor. Emojilerin resmi kayıtlara nasıl dahil edileceği olukça merak edilirken, kafamızın içinde bir kez daha “daha neler göreceğiz?” sorusu yankılanıyor.

İlginizi Çekebilir

Toyota’nın büyük tepki çeken reklamı