reklamı kapat

POPÜLER

plaka
plaka

Yerli şirketten QR kodlu plaka sistemi

Fransa merkezli Türk firması Zifort Immatriculation, QR kodlu plaka sistemini tanıttı. Qr kodlu plaka yöntemi emniyet güçlerinin işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Şirketin üretim üssü olarak da Türkiye’yi seçtiği belirtiliyor. Konuyla ilgili olarak Zifort Immatriculation Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Demirbaş açıklamada bulundu.

Demirbaş, ”Geliştirdiğimiz sistemle birlikte amacımız öncelikle ülkemizdeki emniyet güçlerinin işlerini kolaylaştırmak. Hedefimizde üretimi Türkiye’ de gerçekleştirerek dünyaya bu teknolojiyi satmak var. Bununla ilgili Yozgat’ta 4.8 milyon TL’lik bir yatırım yaptık. Hem ülkemizi bu alanda dünyada söz sahibi yapmak hem de istihdamımıza katkı sağlamak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlk defa bu sistemi 2 yıl önce, gelen talepten ötürü, bir orta doğu ülkesi icin geliştirdik. Artan talepler doğrultusunda Türkiye’de oluşturacağımız üretim ağıyla bu teknolojiyi dünyaya ihraç edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demirbaş, plaka sistemiyle ilgili sözlerini şu şekilde sürdürdü

Yozgat’ta üretime geçilmesi planlanan yeni nesil QR kodlu teknolojiye dikkat çeken Demirbaş ‘’ Geliştirdiğimiz sistemle birlikte emniyet güçleri tarafından QR kodunun okutulmasıyla aracın ruhsat, muayene ve sigortasının güncel olup olmadığı bilgileri anında görünürken, herhangi bir çalıntı araç durumunda ise hızlı bir şekilde müdahale edilebilmesine olanak sağlanıyor. QR kod sayesinde plakanın gerçek olup olmadığını da aynı zamanda tescil etmiş oluyoruz ‘’ diye konuştu.

İlginizi çekebilir

Seri üretim için ilk adım; Otomobil fabrikasında temel atıldı!