reklamı kapat

POPÜLER

apple-6K-ekran

Apple 6K monitörün taslak tasarımı ortaya çıktı

Kısa bir süre önce paylaştığımız bir haberde Apple’ın 6K çözünürlüğünde monitör geliştirdiğini sizlere aktarmıştık. Paylaştığımız bu haberin üzerinden çok geçmeden Apple monitörün konsept çalışması ortaya çıktı.

9to5Mac tarafından yayınlanan görsele bakıldığında Apple imzalı monitörün bir önceki modelden daha ince ekran çerçevelerine sahip olduğu görülüyor. Günümüz tasarım anlayışını yansıtan Apple monitörün ekran çözünürlüğünün 6240×2880 olacağı belirtiliyor. LG’nin 5K çözünürlüklü monitöründe 5120×2160 piksel çözünürlük değerinin tercih edildiğini hatırlatmakta yarar var. 31,6 inç boyutuna sahip olacağı iddia edilen Apple monitörde 17,971,200 piksel yer alacağı iddia ediliyor. 6K monitörün iMac Pro’daki ekrandan yüzde 20 daha fazla piksele sahip olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın 6K monitörü haricinde yeni MacBook Pro da yolda

Tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağı ifade edilen MacBook Pro’nun nasıl bir yenilik sunacağı ise henüz açığa çıkmış değil. 17 inçlik MacBook Pro’nun üretiminin durmasının ardından karşımıza geleceği iddia edilen MacBook Pro’nun daha önceki modellerde olduğu gibi üst düzey bir performans sergilemesi bekleniyor. Kuo’nun iddiasına göre 13 inçlik MacBook Pro’ya 32 GB’lık RAM seçeneği de opsiyonel olarak kullanıcılara sunulacak. MacBook Pro bilgisayarın diğer özellikleri ise henüz açığa çıkmış değil. Yeni MacBook Pro hakkında yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Sizin gibi biz de yeni MacBook Pro’yu dört gözle bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil Apple MacBook Pro modellerini hayal eden göz alıcı konsept