reklamı kapat

POPÜLER

Apple

İddia: “Apple tarafından üç yeni monitör modeli geliyor”

Teknoloji devi Apple, kullanıcılarına şu an tek bir harici monitör sunuyor. O monitör Pro Display XDR profesyonellere hitap ediyor.

İlk çıktığında çok ses getiren Apple Pro Display XDR, Apple’ın 6K ekrana sahip 32 inç’lik bir profesyonel monitör modeli. Türkiye fiyatı parlak panel için 51 bin TL’nin, mat panel içinse 65 bin TL’nin üstünde olan modelin, sadece bacağı için 12 bin TL’nin üstünde para verilmesi gerekiyor.

Bu model yurt dışında da çok pahalı bulunuyor ve özellikle yurt dışı fiyatı 999 dolar olan “Pro Stand” bacak halen dalga konusu oluyor. Bu ürünün spesifik olarak profesyonellere odaklayan Apple’dan, söylentilere göre üç yeni monitör geliyor.

Sağlam kaynağa göre bunlardan iki tanesi 24 inç ve 27 inç boyutlarda olacak ve bunlar fiyat ile özellikleriyle direkt olarak normal kullanıcılara hitap edecek. Sağlam bir kaynağa göre 24 inç model 4480×2520 piksel çözünürlük, 500 nit parlaklık, 1 milyar renk, DCI-P3 kapsaması ve True Tone sunacak. Bu ekran direkt olarak yeni nesil 24 inç iMac’ten gelecek.

27 inç monitörün mini-LED arka aydınlatma, 120 Hz yenileme ve 5K çözünürlük sunması beklenirken, yeni 32 inç model ise direkt olarak Apple Pro Display XDR monitörün güncellemesi olacak ve yüksek ihtimalle yine 4.999 dolara satılacak. Bu modelde şimdi sunulmayan 120 Hz yenileme hızı verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, bir yeni nesil iMac Pro da hazırlıyor

Daha önce 2022 ilk yarısı içerisinde gelecek denilen iMac Pro, Ross Young’un açıklamasına göre 2022’nin bahar aylarında satışta olacak. Yeni model ne sunacak? Daha önce gelen bilgilere göre hepsi bir arada bilgisayar yeni MacBook Pro’lar gibi 120 Hz Mini-LED ekran üzerine kurulacak.

Kaynağa göre modelde 32 inç değil 27 inç ekran bizleri karşılayacak. Tasarım ise M1 işlemcili 24 inç iMac gibi olacak, yani bilgisayarın alt kısmında kalın bir çerçeve bulunacak. Bu model “Pro” takısından dolayı siyah / gri renklerde lanse edilecek ve bilgisayarda çerçeveler beyaz değil siyah renkli olacak.

Temel versiyonu 16 GB RAM + 512 GB depolama taşıyacak bilgisi verilen hepsi bir arada bilgisayar, gücünü yeni MacBook Pro’lar gibi M1 Pro ve M1 Max işlemcilerden alacak. HDMI, USB-C ve SD Kart yuvası gidi portlar taşıdığı aktarılan ürün, Ethernet yuvasını ise güç adaptöründe barındıracak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın