reklamı kapat

POPÜLER

sahibinden

Türkiye’de bir ilk yaşanabilir; Sahibinden.com astronomik rakama satılıyor

Teknoloji dünyasının dikkatini çekecek bir haber ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre Sahibinden.com rekor bir fiyatla satılacak.

Sahibinden.com’un İngiliz emlak şirketi Marks & Mann’a tam 4,8 milyar dolara satılacağı iddia ediliyor. Paylaşılan rakama bakıldığında Marks & Mann, Türkiye’nin en büyük e-Ticaret sitelerinden biri olan sahibinden.com için kesenin ağzını açmış durumda. Bir haftadır şirketin İstanbul’daki merkeziyle görüşen İngiliz firmanın 4.8 milyar dolar teklif ettiği öne sürdüğü konuşuluyor. Satış işleminin gerçekleşmesi durumunda bu işlemin
şimdiye kadar yapılan en büyük satış olacağını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahibinden.com hikayesi

1990’lı yılların sonlarında Türkiye’deki İnternet girişimciliği henüz gelişmeye başlarken ilanlar geleneksel medyada özellikle de günlük gazeteler gibi mecralarda yayınlanıyordu. Bu dönemde sahibinden.com’un kurucusu ve Aksoy Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Taner Aksoy, 1999 yılında İnternet üzerinden satıcılara görsel unsurlar da içeren detaylı ilan verme olanağı sağlayan, diğer yandan alıcılar için ilanların kolay aranmasını sağlayan bir site fikrini oluşturdu. Sonuç olarak sahibinden.com, 2000 yılında 2.700 ilanla yayın hayatına başladı.

Türkiye’nin ilk emlak sitelerinden biri olan Sahibinden.com, 2018 yılında ayda ortalama 44,3 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdi. Platformda toplam ilan görüntülenme sayısı 2018 yılı boyunca 25 milyarı aştı ve kullanıcılar birbirine toplamda 220 milyon mesaj gönderdi. 2018’de Sahibinden.com’un mobil uygulamasının kullanıcı sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 26 arttı ve uygulama Apple Store’da 2018’in en fazla indirilen ücretsiz uygulamaları arasında yer aldı. Sahibinden.com’da 2018 yılı içinde yaklaşık 2 milyon satılık ev ilanı verildi. En çok emlak ilanı veren şehir İstanbul olurken onu Ankara ve İzmir takip etti.

İlginizi çekebilir

Instagram’dan YouTube rakip yeni uygulama: IGTV