reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon sonrası yayınlanaca Yüzüklerin Efendisi dizisi için üst düzey önlemler

Yüzüklerin Efendisi dizisi sızmasın diye Game of Thrones’u gölgede bırakan üst düzey koruma

Game of Thrones 8. sezon final için gün sayarken, Amazon cephesi Yüzüklerin Efendisi dizisi için çalışmaları sürdürüyor. Gizliliği korumak için alınan önlemler ise inanılmaz bir düzeyde.

14 Nisan‘da yayınlanacak olan Game of Thrones 8. sezon sonrası oluşan boşluğu doldurmaya aday isimlerden biri olan Yüzüklerin Efendisi dizisi için Amazon harıl harıl çalışıyor. Geçtiğimiz haftalarda dizi çekimleri için İskoçya‘nın düşünüldüğünü yazmıştık. Hatta çekim ekibi turist kılığına girerek çekim alanlarını araştırmıştı. İşleri büyük bir gizlilikle devam ettiren Amazon, söz konusu Yüzüklerin Efendisi olunca işini şansa bırakmıyor. Game of Thrones 8. sezon için de pek çok “sızıntı önleme” yöntemi okumuştuk ancak bu kez işler bir adım öteye taşınıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pencereler kapalı, kapıda güvenlik bekliyor

Amazon Studios’un başındaki isim olan Jennifer Salke, THR‘a verdiği son röportajda dizi ekibinin çalışma koşullarını anlatıyor. Salke’ın açıklaması şu şekilde: “Kilit altında tutulan harika bir yazar odamız var. Orada gerçekten çok heyecan verici işler üretiliyor. Santa Monica’da çalışıyorlar. Büyük bir kontrol altındalar ve pencereleri dahi dışarıdan görünmeyecek şekilde kapatılmış durumda. Kapıda her zaman bir güvenlik memuru duruyor. İçeri girebilmek içinse parmak izi sensörlü bir kapıdan geçmeniz gerekiyor.

Game of Thrones’un yaşadığı devasa sızıntılardan sonra Amazon’un bu denli “paranoyak” önlemler alması ise bize çok şaşırtıcı gelmiyor. Son dönemlerin en çok merak edilen televizyon dizilerinden biri olan yapım için alınan bu önlemler ise merak unsurunu hiç olmadığı kadar artırıyor. Dizi için net bir tarih hala yok. Ancak tahminler 2021’de yayınlanması yönünde.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih duyurusu