reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisi

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi için yaptığı ilk paylaşım

Amazon, heyecanla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisi için ilk paylaşımlarını gerçekleştirdi. Stüdyo J.R.R. Tolkien’in adımlarını takip ediyor.

Amazon, hazırlıklarına devam ettiği Yüzüklerin Efendisi dizisi ile Orta Dünya’nın kapılarını bu kez televizyon için açıyor. Prime Video servisi için hazırlanan dizinin çekimleri hala başlamadı, ancak çekim yeri olarak İskoçya düşünüldüğü ortaya çıktı. Amazon’un projede sağlamaya çalıştığı gizlilik ise takdire şayan. Yazar odasının tüm camlarının dışarıdan görünmeyecek şekilde örtüldüğü ve odaya parmak iziyle girildiğine ilişkin güvenlik önlemleri detaylarını buradaki haberimizde paylaşmıştık. Peki ama Amazon hiç mi paylaşım yapmıyor? Dizinin Prime Video servisi için hazırlanan Twitter hesabı ilk paylaşımlarıyla, bizi evrenin yaratılma sürecinin en başına götürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Önce bir haritayla başladım”

Hesabın paylaştığı ilk tweet, Tolkien’in bu nefes kesen evreni nasıl yarattığıyla ilgili yaptığı açıklama olarak hesaptaki yerini alıyor. Çalışmalara önce haritayla başlayan Tolkien gibi Amazon da benzer bir yol izlemiş. Hesap bizimle Orta Dünya haritasını da paylaşıyor. Buradan inceleyebileceğiniz haritada Mordor, Gondor, Rohan, Shire, Mirkwood gibi önemli noktalar açık bir şekilde görülebiliyor. Amazon’un dizisinin Orta Dünya’nın ilk evresinde geçmediği biliniyordu. Bu içerik de paylaşılan haritaya uyuyor. Paylaşılan ilk harita görselinde ise kitaptan bir alıntı var: “Üç yüzük, göğün altında yaşayan Elf Kralları’na

Paylaşım burada bitmiyor. İkinci paylaşım, kitapta yüzüklerin dağıtımını anlatan kısımdaki ikinci cümle ile yapılıyor: “Yedisi taştan saraylarında Cüce Hükümdarlar’a

Bu da bir sonraki paylaşımın “Dokuz Yüzük Ölümlü İnsanlara, ölecekler ne yazık” olacağını gösteriyor. Kitaptaki metnin tamamı ise şu şekilde:

Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf Kralları’na
Yedisi taştan sarayarında Cüce Hükümdarlar’a
Dokuz Yüzük Ölümlü İnsanlara, ölecekler ne yazık
Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı’na
Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi’ne
Hepsine hükmedecek bir Yüzük, hepsini o bulacak
Hepsini bir araya getirip karanlıkta birbirine bağlayacak
Gölgeler içindeki Mordor Diyarı’nda

Amazon’un aklındaki Yüzüklerin Efendisi dizisi konu olarak neyi ne kadar işleyecek henüz bilinmiyor. Ancak yüzüklerle ilişkili bu tweet’le beraber düşündüğümüzden de geçmişe gidiyor olabiliriz. Paylaşılan haritaları buradan inceleyebilir, resmi Twitter hesabını da buradan takip edebilirsiniz. Dizinin 2021‘de yayınlanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih duyurusu