reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Punisher 3. sezon iptali sonrası Marvel hayranlara açık mektup yayınladı

Netflix’in Punisher 3. sezon iptali ardından Marvel’dan açık mektup

Netflix Punisher 3. sezon ve Jessica Jones 4. sezon iptal kararını dün akşam duyurdu. Marvel TV departmanının başındaki isim Jeph Loeb is yeni bir açıklamaya imza atıyor.

Netflix, Punisher 3. sezon da dahil olmak üzere son açıklamasıyla elindeki tüm Marvel dizilerini iptal etmiş durumda. Firmanın bu kararını resmileştirmesi ise uzun zamandır bekleniyordu. Iron Fist ile başlayan sürecin Luke Cage ve Daredevil ile devam etmesinin ardından kimsenin Punisher 3. sezon ve Jessica Jones için umudu kalmamıştı. Birkaç gün önce açıklamada bulunan Marvel TV departmanının başı Jeph Loeb, dizilerinin reyting yüzünden değil başka sebeplerle iptal edildiğini dile getirse de iptal kararını aydınlatacak bir açıklama bulunmuyor. Loeb ise düşüncelerini hayranlara yazdığı açık mektupta paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İptal edilen Netflix dizileri sonrası hayranlara açık mektup

Loeb düşüncelerini şöyle dile getiriyor:

Bu daha önce hiç yapılmamıştı. Dört ayrı televizyon dizisi, her birinin farklı ve yetenekli yazarı, yönetmeni, oyuncusu ve ekibi bulunuyor. Birbirlerini izleyen aylarda yayınlanıyor. Daha sonra New York’un kalbinde geçen tek bir etkinlikte buluşuyorlar. Biz onlara The Defenders dedik. Her beraber Daredevil’ın, Jessica Jones’un, Luke Cage’in, Iron Fist’in hikayesiyle heyecanlandık. Hatta daha sonra Punisher bile dahil oldu. “Bu yapılamaz” demişlerdi. Ancak Marvel inanılmaz bir yapım, senaryo, yönetmen, düzenleme ekibini bir araya getirerek 13 sezon ve 161 saatlik bölümleri ortaya çıkarmayı başardı. Biraz zaman ayırın ve bu baş döndürücü aktör listesine, senarist, yönetmen ve müzisyen listesine bir göz atın. Biz her bir saniyesini çok sevdik. Tüm bunları da sizin için, hayranlar için yaptık. Bu yüzden, teşekkür ederim.

Marvel Television çatısı altında çalışan herkes adına söyleyebilirim ki kitlemizle gurur duyuyoruz ve hayranlara karşı minnet duyuyoruz. Dağıtım şirketimiz bu harika karakterlerle hikayeye devam etmek istememiş olabilir, ancak biliyor musunuz Marvel bundan çok daha fazlası. Matthew Murdock’un babasının söylediği gibi ‘Önemli olan nasıl yere yıkıldığın değil, nasıl ayağa kalktığındır.”

Devam edecek…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada Loeb’in Netflix cephesindeki kararın devam etmemek olduğu yönündeki vurgusunun yanı sıra hikayelerin dönebileceğine dair verdiği ipucu da göz ardı edilebilecek gibi değil. Buradan ulaşabileceğiniz daha önceki açıklamasında da kahramanların geri dönebileceğine dair ipuçlarını vermişti. Ayrıca Disney’in yüzde 60 hissesine sahip olduğu Hulu da bu kahramanların dizilerini diriltmek için şu aralar Marvel’a göz kırpıyor. Kim bilir, belki kahramanlarımız gerçekten de kısa bir süre sonra geri döner…

Metnin orijinalina buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Punisher 2. sezon fragmanı