reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Go

Telefonlardan bağımsız çalışan Oculus Go’yu bekleyenlere müjde [Video]

Bu sabah F8 Facebook Geliştirici Konferansı sırasında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’a ait olan Oculus’un en son sanal gerçeklik kulaklık seti Oculus Go’nun satışa sunulduğunu açıkladı.

Oculus’un telefonlardan bağımsız olarak çalışan ilk sanal gerçeklik gözlüğü olan Oculus Go, uygun fiyatıyla göze çarpıyor.  1.000’den fazla uygulamayla birlikte gelen gözlükte en yüksek kaliteli lensler ve optikler bulunuyor. Tasarım açısından şirketin piyasaya sürdüğü Oculus Rift’e benzeyen gözlük için Mark Zuckerberg, sanal gerçeklik teknolojisine giriş yapmanın en kolay yolu olduğunu belirtti.

Oculus Go sanal gerçeklik gözlüğü 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüklü (her bir göze 1.280 x 1.140 piksel çözünürlük) 5,5 inç ekranla birlikte gelen gözlükte Qualcomm’un Snapdragon 821 işlemcisi bulunuyor. Gözlüğün içerisine mekansal ses sürücülerinin yerleştirildiği gözlüğe  pek tabii 3,5 mm üzerinden kulaklıklar da takılabiliyor. Ürünle birlikte verilen kontrol ünitesi, bir dokunma yüzeyi ve bir tetik düğmesi kullanarak doğal hareketleri sanal gerçekliğe dönüştürüyor. Sanal gerçeklik gözlüğünün  tam hareket kontrolörü içermediğini ve sunacağı özellikler açısından Samsung Gear VR ile benzer olduğunu belirtmekte yarar var.

Sanal gerçeklik gözlüğün fiyatı ne olacak?

VR gözlüğü, Oculus’un  ve Amazon’un internet sayfaları üzerinden satışa sunulduğunu belirtelim. Gözlüğün 32 GB’lık versiyonu 199 dolardan, 64 GB’lık versiyonu ise 249 dolardan piyasaya sunulacak.

Video