reklamı kapat

POPÜLER

project-morpheus-vr

Mark Zuckerberg Morpheus’u denedi, Oculus’u satın aldı

Sosyal ağ devi Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg’in, Oculus Rift‘i satın almadan önce Sony’nin sanal gerçeklik cihazı Morpheus‘u denediği ortaya çıktı.

PlayStation Pazarlama Müdürü Guy Longworth, Games Marketing Summit 2014’de, Oculus Rift’i satın almadan bir hafta önce Mark Zuckerberg’in gelip sanal gerçeklik cihazı Project Morpheus’u test etmek istediğini ve o zaman Zuckerberg’in bu isteğini anlamlandıramadıklarını söyledi. Görünüşe göre Zuckerberg yatırım yapmadan önce rakiplerinin ne durumda olduğunu kendi gözleriyle görmek istemiş.

Şakayla karışık “Keşke bizimkini satın almış olsaydı” diyen Longworth, Oculus cephesinin ne kadar rahatladığına da dikkat çekti. Tabii Facebook’un Oculus’u tercih ederek 2 milyar dolar yatırım yapmış olması Sony’nin sanal gerçeklik çalışmalarını baltaladığı anlamına gelmiyor.

project-morpheus-vr
“Sanal gerçekliği sadece oyun odaklı değil, daha geniş çapta düşünürsek giyilebilir teknolojinin devamlı bir trend olacağı görülüyor. İnsanlar yaşadıkları bu üç boyutlu görsel deneyimin gerçeklik hissini vermesini istiyor. Bunu tam anlamıyla yaşatabilecek bir teknolojinin gelmesi büyük bir olay olur.” diyen Longworth, gelecek planlarıyla ilgili de ipuçları veriyor.

Aynı panelde konuşmacı olan Ubisoft‘un Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Tony Key, bu tarz sanal gerçeklik cihazlarının başarısının, cihazlar için hazırlanan içeriğin kalitesine bağlı olduğunu söyledi.