reklamı kapat

POPÜLER

Zuckerberg: Sanal gerçeklik cihazları “garip” görünüyor

Geçtiğimiz yıl Oculus Rift’i satın alarak sanal gerçeklik gözlükleri piyasasına da el atan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, şimdiki sanal gerçeklik gözlüklerinin halen “garip” göründüğünü itiraf etti.

Facebook’un yavaş yavaş gelenek haline gelen Soru&Cevap etkinliğinde konuşan Zuckerberg, sanal gerçeklik gözlükleriyle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. İleride bu cihazların günümüzdekinden çok daha farklı görüneceğini ve normal gözlüklere benzeyeceğini belirten Zuckerberg, bugün piyasada olan cihazlar gibi garip görünmeyeceğini dile getirdi. Bu sözleriyle öncelikli olarak Google Glass‘ı eleştirse de; aslında aynı sözler Facebook’un sahip olduğu Oculus Rift için de geçerli.

Önümüzdeki 10, 15 veya 20 yıl içerisinde bilgisayarın dışında yeni bir platformun oluşacağını belirten Facebook CEO’su, Oculust Rift ile bunu yapmaya çalıştıklarını söyledi. Ayrıca gelecekte sosyal platformların büyük önem taşıyacağına da değinen Zuckerberg, daha şimdiden Facebook’un WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi birçok sosyal platforma sahip olduğuna dikkat çekti.