reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mark Zuckerberg, Oculus Rift’in çok amaçlı eldivenini tanıttı

Uzun bir süre önce piyasaya sürülen Oculus Rift daha gelişmiş bir hal alarak yoluna devam etmeye hazırlanıyor. Mark Zuckerberg şimdi de bu sanal gerçeklik sistemiyle birlikte kullanılabilecek eldiven teknolojisinden ilk fotoğrafı gün yüzüne çıkarttı.

Advertisement

Bildiğiniz gibi artık Oculus Rift kullanabilmek için güçlü bir bilgisayara sahip olmak gerekmeyecek. Bunun yanı sıra Xbox One desteğine de kavuşan cihaza şimdi Oculus Touch dışında bir alternatif daha eklenecek. Henüz ismi olmayan bu yeni jenerasyon ürün dışarıdan bakıldığında standart beyaz bir eldiven gibi görünüyor ancak bundan çok daha fazlasını vadediyor. Mark Zuckerberg’in Washington‘daki araştırma laboratuvarını ziyareti sırasında çekilen fotoğrafları geliştirme aşamasındaki cihazın ilk görüntülerinin ortaya çıkmasına vesile oldu. Zuckerberg bu fotoğraflarla birlikte “Sanal ve artırılmış gerçekliği elinize getirecek yeni bir çalışma içindeyiz. Bu eldivenleri giyerek çizim yapabilir, sanal bir klavye üzerinde yazı yazabilir, hatta Spider-Man gibi etrafa ağ bile atabilirsiniz. Benim fotoğrafta yaptığım tam olarak bu.” sözlerini paylaştı.

Şimdilik bu yeni eldivenlere dair net bir bilgi bulunmuyor. Paylaşılan ilk fotoğrafa baktığımızda ürünün oldukça minimalist bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Büyük ihtimalle kablosuz çalışma prensibine sahip olacak cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği ya da satış fiyatının ne olacağı henüz bilinmiyor.