reklamı kapat

POPÜLER

virtuix omni

Virtuix Omni sanal gerçeklik koşu bandı ile oyunları yaşayın [Video]

Oculus Rift ile başlayan sanal gerçeklik evreni bir adım ileriye taşınıyor. Virtuix Omni sanal gerçeklik koşu bandıyla artık tamamen oyunların içine girebileceksiniz.

Sanal gerçeklik oyuncuların çok uzun zamandır hayal ettiği bir teknoloji. Oyunların içine girmek, olayları yaşamak, hatta belki karakteriniz yara aldığında o acıyı hissetmek! Virtuix Omni de çok abartmadan sanal gerçekliği bir adım ileri taşımış. Belki karakterinizle beraber acı çekemeyeceksiniz fakat artık onunla beraber yorulabileceksiniz!
omni

Bilgisayar başında saatler boyunca sadece oturarak geçirdiğiniz vakitleri unutun! Virtuix Omni sanal gerçeklik koşu bandı artık oyunlarda hareketi zorunlu kılıyor. Özel ayakkabılarıyla gelen bu cihaz farklı farklı yönlerde ilerlemenizi mümkün kılıyor. Sanal gerçeklik oyunları içerisinde dilediğiniz gibi yürüyüp, koşabilecek ve hatta zıplayabileceksiniz. Pokemon, Skyrim ve Team Fortress 2 gibi oyunlarla da test edilmiş cihaz, geleceği ayaklarınızın altına getiriyor.
virtuix omni

Oculus Rift gibi bir Kickstarter projesi olarak başlayan sanal gerçeklik koşu bandı planı, 150 bin dolar hedefi olmasına karşın 1 milyon dolar toplamıştı. Eylül ayında internet sitesi üzerinden satışı yapılacak ürünün ön sipariş alımı ise açık. Fiyatı 499 dolar olan ürünün paket içeriğinde koşu bandı, belirttiğiniz numarada özel ayakkabılar, özel kayış takımı, Virtuix Omni takip donanım ve yazılımı gibi ürünler mevcutken, Oculus Rift pakete dahil değil. Yani bu cihazı alıyorsanız bir de Oculus Rift satın almak zorundasınız. Cihazın şimdilik sadece PC oyunlarını desteklediğini de söylemekte fayda var. Ne dersiniz, Fabebook CEO’su Mark Zuckerberg bu koşu bandının haklarını da satın alır mı?

VİDEO