reklamı kapat

POPÜLER

Sanal gerçeklik deneyimini cebe taşıyan dünyanın en pratik VR kılıfı

Sanal gerçeklik konusunda gelişmeler yaşanmaya devam ettikçe bu teknolojiyi kullanmayı kolaylaştıran çalışmalar da ortaya çıkıyor. Figment VR isimli kılıf ise sanal gerçekliği tam anlamıyla cebimize taşıyor ve gerçek potansiyeline bir adım daha yaklaştırıyor.

Sanal gerçeklik oldukça keyifli ve eğitici olmasına rağmen günümüzdeki haliyle pek de pratik bir tecrübe değil. Kaliteli bir tecrübe yaşayabilmek için iyi bir masaüstü bilgisayara veya oyun konsoluna ihtiyaç duyuluyor. Farklı bir alternatif olan akıllı telefonlarla bağlantılı versiyonları ise kocaman VR gözlükleri ile geliyor. Kocaman diyerek biraz abarttığımızı düşünüyor olabilirsiniz ancak hepimiz biliyoruz ki bu gözlükleri her yere taşımak pek de mümkün olmuyor. Peki ya sanal gerçeklik tecrübesini istediğiniz zaman, istediğiniz yerde yaşayabilseydiniz? Figment VR isimli kılıf tam olarak bunu vadediyor.

Jake (Jongha) Lee, Rich Park, Soohun Jung ve BEBOP tasarımcıları tarafından hazırlanan akıllı telefon kılıfı konsepti sanal gerçeklik gözlüklerini cebimize getiriyor. Dışarıdan bakıldığında standart (belki biraz kalın) bir telefon kılıfını andıran Figment ufak bir hareketinizle birlikte sanal gerçeklik gözlüğüne dönüşüyor. İki farklı renk seçeneği bulunan bu kılıfın yaygınlaşması durumunda VR tecrübesi zaman ve mekan tanımayacak gibi görünüyor. Figment VR’ ait görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.