reklamı kapat

POPÜLER

Sanal gerçeklik gözlükleri ilk 360 derece çizgi romanına kavuştu [Video]

E-kitaplar çıktığında “yapraklara dokunmadan yapamıyorum” diyenlere yeni bir tartışma konusu çıktı. Sanal gerçeklik gözlükleri için 360 derece çizgi roman yayında.

Samsung’un Oculus iş birliğiyle satışa sunduğu Gear VR ilk 360 derece çizgi romanına kavuştu. Oniride‘ın hazırladığı bu çizgi roman, klasik çizgi romanların VR e-okuyucuya uyarlanmış halinden ziyade; direkt olarak 360 derece içerik şeklinde oluşturulmuş. Hikayede sayfalar arasında geçiş yaparken sizi gerçek anlamda sarıyor ve aksiyonun tam ortasına götürüyor.

Magnetique ismini taşıyan bu hikaye Nero isimli genç bir kukla oynatıcısının macerasını konu alıyor. Okuyucuların bakışlarıyla genişleyen konuşma balonları ve hikayeye eklenmiş ses efektleri de 360 derece deneyimi zenginleştiriyor.

Emilio Pilliu‘nun imzasını taşıyan çizgi romanın ilk sayısına ücretsiz olarak erişilebiliyor. Oniride’ın hazırladığı bu hikayenin VR’a özel olarak kalacağı belirtiliyor. Projenin ilerleyen sayılarda daha gelişmiş bir deneyim sunması ve emsal oluşturması bekleniyor.