reklamı kapat

POPÜLER

Avatar 2’nin konusu belli oldu

İlk Avatar filmiyle büyük yankı uyandıran ve pek çok tartışmaya da sebep olan James Cameron, Avatar serisinin beş filmden oluşacağını açıklamıştı. Ancak ikinci film de dahil olmak üzere konunun işleyişi konusunda bir bilgimiz yoktu. Cameron ikinci Avatar filminin ana konusunu sonunda açıkladı.

İlk etapta 2014’te çıkışını gerçekleştireceği söylenen Avatar serisinin ikinci filminin çıkış tarihi 2018’in sonuna ertelenmiş; filmin konusuyla ilgili ise bir açıklama yapılmamıştı. Variety‘ye röportaj veren Cameron, yeni filmin gidişatını açıkladı. Avatar 2, ilk filmin hikayesini devam ettirerek Jake, Neytiri ve çocuklarını konu alacak. İnsanlarla mücadele içindeki bir ailenin hikayesini işleyecek olan film aynı zamanda bizi ikinci nesille de tanıştıracak. Cameron’un toplamda beş film çekmeyi planladığı düşünülünce aslında hikaye gidişatında taşlar da ufak ufak yerine oturuyor.

Filmin çıkış tarihinin değişip değişmeyeceği konusunda ise şimdilik böyle bir niyeti olmadığını söyleyen Cameron, zorunda kalırsa filmi erteleyebileceğini de eklemeyi ihmal etmiyor. İkinci filmi 2018’de Noel’e denk getirmeye çalışan Cameron diğer üç filmi de sırasıyla 2020, 2022 ve 2023 Noel’lerinde çıkarmayı planlıyor.

YORUMLAR