reklamı kapat

POPÜLER

Ailenin küçüğüne güç takviyesi: Porsche Macan Turbo Sport Chrono

Porsche’nin kompakt SUV ligindeki temsilcisi Macan, güçlenen motoru ve özelleştirilebilir paket seçenekleri ile sınıfında öne çıkan önemli özelliklere sahip.

Performans paketiyle beraber tüm Macan versiyonlarında en üst sıraya yerleşen Macan Turbo, geliştirilen sürüş deneyimi ile bir hayli iddialı. Macan Turbo, performansının güçlendirilmesinin ardından standart değerlerin oldukça üstüne çıkıyor. Çift turboşarjlı 3,6 litrelik V6 motorlu Macan bu motordan 440 beygir gibi ciddi bir performans değeri elde ediyor. Standart Macan Turbo’dan 40 beygir daha fazla güç üreten bu versiyon 0’dan 100’e 0,4 saniye iyileştirilmiş bir şekilde sadece 4,4 saniyede ulaşıyor. Performans paketli versiyonun maksimum sürati ise 272 km/s. Aracın sürüş modlarından Sport Plus modunda, 80 km/s’den 120 km/s‘ye hıza çıkma süresinin 3,1 saniyeden 2,9 saniyeye düştüğünü görüyoruz. Bu değer bize aracın hızlanma çevikliğinin ne derece yüksek olduğu hakkında referans sağlıyor.

Araç bu değişim ile beraber 15 mm daha alçaltılarak, Sport Chrono paketi ve spor egzoz sisteminin tamamı standart haline getirildi. Porsche’nin aktif süspansiyon yönetimi manuel olarak sürücünün isteği dahilinde devreye giriyor ve yolda daha iyi bir yol tutuş ile birlik sportif sürüş deneyimini sunuyor. Araçta yedi vitesli çift kavramalı şanzıman, son derece kısa geçiş süreleri, optimum vites geçiş noktaları ve vites değiştirmeler sırasında daha yüksek tork ile azami hızlanmayı sağlayacak şekilde tasarlandı. Performans paketli Macan Turbo’ya sahip olmak isteyenler, dış kısımda jantlar ve ışıklandırma, iç kısımda ise farklı döşeme seçeneklerini de seçebilecek.