reklamı kapat

POPÜLER

Avatar

Merakla beklenen yeni Avatar filmiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı

Tüm zamanların gişe hasılatı rekorunu elde eden Avatar, 67. Altın Küre Ödülleri’nde en iyi film ve en iyi yönetmen ödüllerini alarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Gösterimin üçüncü haftasında gişede 1 milyar dolar sınırını geçen ve altıncı haftada Cameron’un daha önceki filmi Titanik‘in sahip olduğu 2 milyar 185 milyon dolarlık rekoru geride bırakan Avatar’ın ikinci filminin yolda olduğunu daha önceden duyurmuştuk.

Şimdi sizlere yeni Avatar filmiyle alakalı detayları paylaşmak istiyoruz. Gelen son haberlere göre merakla beklenen Avatar 2’nin senaryosu tamamlandı. Sadece Avatar 2’ye odaklanmadıklarını belirten filmin yönetmeni James Cameron, Avatar 3, 4 ve 5’inci filmlerinin de eşzamanlı olarak geliştirildiğini ifade etti. Avatar 5’in bile senaryosunun tamamlandığını belirten Cameron, son iki yıldır bu projenin senaryosu için çalıştığını dile getirdi. Uzun zamandır yoğun olarak çalışmasına rağmen hayattan zevk aldığını söyleyen Cameron, yeni Avatar filmi için oldukça heyacanlı olduğunu belirtti. Avatar 2’nin yapım aşamasına geçtiklerini söyleyen Cameron, çekimlerin ağustos ayında başlayacağını açıkladı.

Film tutkunları tarafından sabırsızlıkla beklenen Avatar 2’nin 21 Aralık 2018‘de gösterime başlayacak. Avatar 3’ün 2020 yılında, Avatar 4’ün 2022 yılında Avatar 5’in ise 2023 yılında vizyona girmesi bekleniyor. Bizim de merakla beklediğimiz Avatar 2’nin ilk film kadar büyük ses getireceği düşünülüyor.