reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei P10 Plus’ın yeni görseli ve detaylı özellikleri sızdı

Huawei’nin amiral gemisi modeli Huawei P10 Plus’ın görselleri geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Fakat görsellerdeki cihazın siyah renkte olması, birçok detayın görülmesinin önüne geçmişti. Şimdi sızan altın rengi modelde ise gölgede kalan detaylar daha net görülebilir hale geliyor. Ayrıca cihazın teknik özellikleri de daha detaylı bir şekilde gün yüzüne çıkmış durumda. 

Advertisement

Bilindiği üzere Huawei P10’un sızan görselinde parmak izi okuyucu entegreli ana ekran tuşunun ön tarafta yer alması ve arka tarafta hiçbir sensöre yer verilmemesi dikkat çekmişti. Zira Huawei genelde parmak izi okuyucuyu arka kısma konumlandırıyordu. Huawei P10 Plus görselinde ise ön tarafta fiziksel bir ana ekran tuşu bulunuyor ancak parmak izi okuyucu arka tarafta yer alıyor. Kavisli ekranıyla görünüş olarak Huawei Mate 9 Pro’yu andıran cihazın ekran boyutu da tıpkı Mate 9 Pro gibi 5,5 inç. Ön üst kısımda iris tarayıcının yer aldığını da belirtelim.

P10’da Kirin 960 işlemciye yer verilirken Huawei P10 Plus’ta daha güçlü olan Kirin 965’in kullanılacağı belirtiliyor. Cihazın 64 GB’lık versiyonunda 4 GB, 128 GB versiyonunda ise 6 GB RAM’in kullanılacağı belirtiliyor. 256 GB depolama alanına sahip olan tepe modelde ise 8 GB RAM kullanılabileceği konuşuluyor. Hem Huawei P10 hem de P10 Plus’ta microSD kart desteğinin sunulacağı belirtilirken telefonların Android 7.0 ile geleceği söyleniyor. Huawei P10’un 3.100 mAh ve P10 Plus’ın ise 3.650 mAh pil ile geleceği söylenenler arasında yer alıyor. MWC’de tanıtılacak olan iki cihazın fiyatlarının 699 dolardan başlayacağı öne sürülüyor.