reklamı kapat

POPÜLER

iWatch konsept

Apple, eylül ayında duyurulması beklenen akıllı saati için devre kartı seçiyor

Apple‘ın uzun zamandır beklenen akıllı saattinin ağustos – eylül gibi piyasada olacağına dair söylentiler ortalarda dolaşıyordu. Güvenilir bir Apple kaynağı olan Digitimes‘tan gelen son haber de bunu doğrular nitelikte. Sitedeki habere göre üç farklı firma, saatin diğer bileşenlerini üzerinde taşıyacak esnek devre kartı örneklerini Apple’a teslim etti. Apple’ın onayı ve alacağı karar neticesinde bir üretici seçilecek ve sonbahar aylarında saatin duyurusu gerçekleştirilecek.

Flexium Interconnect, Career Technology ve Zhen Ding Technology Holding devre kartı örneklerini üreten firmalar. Bunlardan Zhen Ding, Apple’ın bu alandaki en büyük tedarikçisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, iPhone ve iPad’lere özel devre kartı talebinin artmasından ötürü yakın zaman içinde üretim faaliyetleri için 100 milyon dolarlık ek bir yatırım yapmayı planlıyor.

Apple’ın kısmen geride kaldığı pazara büyük sükse yapacak bir saatle giriş yapması bekleniyor. iWatch adıyla gelmesi muhtemel saatin gelişmiş sağlık ve fitness fonksiyonlarına sahip olacağı söyleniyor. Saatin, iOS 8 güncellemesiyle birlikte tanışacağımız Healthbook adlı uygulamayla senkronize bir şekilde çalışacağı ve verileri bu uygulama üzerinden işleyeceği belirtiliyor. Yeni mobil işletim sistemine ilişkin duyurunun haziran ayında düzenlenecek WWDC 2014‘te yapılması planlanıyor.

Haberde kullanılan görsel konsept bir tasarıma aittir

İLGİLİ HABERLER