reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir iPhone’un ekran tedarikçisi belli oldu

Samsung, uzun zamandır şu an Galaxy X olarak isimlendirilen katlanabilir akıllı telefonuyla gündeme geliyor. Bu telefonu 2018 yılında satışa sunmaya hazırlanan Samsung, tahmin edebileceğiniz üzere bu alanda rakipsiz kalmayacak.

The Investor’da yer alan habere göre Apple, katlanabilir ekrana sahip iPhone için aktif olarak çalışmaya başlamış durumda. Bu telefonda kullanılacak en önemli parça olan katlanabilir –esnek– OLED ekran için LG Display ile masaya oturduğu söylenen Apple, bunu hem LG Display’in esnek OLED ekran konusunda ki gelecek planları hem de Samsung Display üzerinden yürütülecek bir operasyon istemediği için tercih ettiği konuşuluyor. Katlanabilir akıllı telefon pazarındaki en büyük rakibi  Samsung olması beklenen ve bu açıdan Samsung ile çalışmak istememesi kağıt üzerinde çok mantıklı olan Apple, The Bells’in kaynakları yanılmıyorsa katlanabilir iPhone’u 2020 yılında karşımıza çıkartacak. Telefon içerisinde kullanılacak esnek devre katlarını ise LG Innotek‘den alacağı gelen bilgiler arasında yer alan şirket, bu alana adım atmak için de sektörün tam olarak oturmasını bekleyecek.

Akıllı telefonların geleceğinde katlanabilir ya da esnek akıllı telefonlar yer alıyor ve bu zorlu alan için çalışmaların şimdiden başlamış olması güzel görünüyor. Samsung’un bu alana bir değil iki tane model ekleyeceği söylenirken, Çinli üreticilerin bu alanı çok ciddi anlamda çeşitlendirmesi bekleniyor.