reklamı kapat

POPÜLER

LG’nin yeni nesil 4K TV’leri HDR’ye geçti

CES 2015’e damga vuran ve yıl boyunca devam eden 4K TV çılgınlığından sonra bu yılın yeni televizyon modası belli oldu: HDR. CES 2016’da sergileyeceği yeni nesil akıllı TV’lerini şimdiden duyuran LG, 4K’da olduğu kadar söz konusu teknolojide de epey iddialı.

Yüksek dinamik aralığı” (high dynamic range) şeklinde tanımlayabileceğimiz görüntü teknolojisi, daha yüksek kontrast oranı ve daha doğru renkler vadediyor. HDR genel olarak “sinema kalitesinde” görüntü şeklinde lanse ediliyor. LG’nin lanse ettiği HDR teknolojili yeni 4K LCD TV’ler ise bundan “biraz” daha fazlası. Zira Güney Koreli teknoloji devinin söz konusu teknoloji için kendi yarattığı yeni bir terim mevcut: HDR Plus. Bir pazarlama stratejisi olarak çıkarılan terimle birlikte, daha önce bu alandaki başarısını birçok kez kanıtlayan LG yine fazlasıyla iddialı olduğunu gösteriyor.

LG’nin duyurduğu yeni akıllı televizyon serisi, boyutları 49 inç ile 98 inç arasında değişen UH9500, UH8500, UH7700 ve UH9800 modellerinden oluşuyor. LG’nin öne çıkardığı UH9500 modeli, yalnızca 6,6 mm kalınlığı ve Harman Kardon imzalı hoparlörleri ile dikkat çekiyor. Tanıtılan tüm televizyonlar webOS 3.0 sürümüyle geliyor.