reklamı kapat

POPÜLER

Sony yeni nesil 4K HDR TV ailesini duyurdu

07 Ocak 2016

CES 2016’da sahne alan Sony, yeni nesil BRAVIA TV ailesini görücüye çıkardı. 2016 model TV’ler 4K görüntü kalitesi ve HDR teknolojisiyle geliyor.

Ailenin yeni üyeleri 55 inç ve 65 inç seçenekleri sunan X93D serisi ile 55 inç, 65 inç ve 75 inç seçenekleri sunan X85D serisinden oluşuyor. 4K TV’lerin en büyük kozu, bu yılın TV teknolojilerine yön verecek olan HDR, yani yüksek dinamik aralığı teknolojisi. Daha yüksek parlaklık, daha yüksek kontrast ve daha canlı renkler vadeden HDR, Sony’nin TRILUMINOS ekran parlaklık teknolojisiyle birleşince nasıl sonuçlar verecek, şimdiden merakla bekliyoruz.

X85D serisinden farklı olarak, X93D serisinde yine HDR ile uyumlu çalışan X-tended Dynamic Range PRO teknolojisi yer alıyor. Söz konusu teknolojinin, ekranın arkadan aydınlatma düzeylerini arttırıp kısarak HDR ve HDR dışı içerikleri iyileştirdiği belirtiliyor.

Android işletim sistemine sahip olan Sony 4K TV’ler içerik konusunda da epey avantajlı. Televizyonların çıkış tarihi ve fiyat bilgileri henüz açıklanmış değil.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony yeni nesil 4K HDR TV ailesini duyurdu” için bir cevap

  1. K dedi ki:

    HDR değilde noktasız ekran hiç fena olmazdı