reklamı kapat

POPÜLER

Volvo otomobillere Microsoft Band 2 desteği

Volvo ve Microsoft ortaklığı yapılan yeni duyurularla devam ediyor. Daha önce Volvo otomobiller için HoloLens desteğini hayata geçiren ikili, otomobil ve giyilebilir teknolojiyi bir araya getiren yeni bir duyura daha gerçekleştirdi. Buna göre Volvo otomobilleri artık Microsoft’un akıllı bilekliğiyle yönetmek mümkün.

Advertisement

Volvo otomobilleri uzaktan sesle yönlendirme işi, Microsoft Band 2 sayesinde gerçekleşiyor. Volvo’nun mobil uygulaması Volvo on Call ve Microsoft Band 2 üzerinden gerçekleşen komutlarla navigasyonu ayarlamak, klimayı çalıştırmak, kapıları kilitlemek, farları yakmak ve kornaya basmak mümkün.

Microsoft Band 2 üzerinden ses kontrolüyle bir Volvo’ya bağlanma özelliği, “Volvo on Call” özelliğine sahip pazarlarda, 2016 bahar aylarından itibaren yer almaya başlayacak. İlk kez 2001 yılında tanıtılan Volvo on Call, otomobile takılı bir SIM kart sayesinde kaza, bozulma ya da hırsızlık durumunda güvenlik, koruma ve izleme hizmetleri sunuyor. Söz konusu özelliğin Microsoft Band 2 ile birlikte daha kullanışlı hale gelmesi bekleniyor.