reklamı kapat

POPÜLER

Philips OLED ile Ambilight teknolojisini buluşturdu [Video]

Philips ilk OLED TV’si olan 55 inçlik 901F modelini IFA 2016 kapsamında tanıttı. OLED ile Ambilight teknolojilerini birleştiren 4K televizyon, görüntü performansını önemli ölçüde artırıyor.

OLED teknolojisi ve Philips Perfect Pixel Ultra HD işlemcisinin buluştuğu televizyon, 3800 PPI gibi müthiş bir piksel yoğunluk değerine sahip. Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi, 4 milyar piksel gibi üstün performans sayesinde devamlı olarak her bir pikselin keskinlik ve parlaklığını ayarlayarak, ince hatları ve derin detayları gözler önüne seriyor. İşlemci aynı zamanda, sahip olduğu Ultra Resolution özelliği sayesinde, tüm kaynakları dönüştürüp yükselterek daha rafine Ultra HD görüntülere çevirebiliyor.

1472730041_901_RFT
Perfect Contrast sistemi sayesinde kontrast kalitesi de artıyor. OLED panellerin geniş renk gamı ve Philips’in 17-bit renk güçlendiricili, akıllı renk işlemcisine sahip Perfect Color sistemi ile 2. 250 trilyon renk ekranda canlandırılıyor. Keskin ve temiz beyaz tonları ve gerçekçi ten renkleri bu sayede ekrana yansıyor. 901F’nin 540 Nit maksimum ışık performansı, geniş renk gamı ve Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi OLED televizyonunun Philips HDR Perfect standardına ulaşan ilk ürün olmasını sağlıyor.

Android Smart TV işletim sistemine sahip olan televizyon Google Play Store’da yer alan TV-odaklı bütün uygulamarı kullanıma sunan televizyon, Philips Smart TV ile de uyumlu. Quad Core işlemci kullanım kolaylığı ve hızlı navigasyon sağlarken, QWERTY klavyeye sahip uzaktan kumanda, dokunmatik yüzey ve ses tanıma özelliklerini de sunuyor.

Henüz çıkış tarihi açıklanmayan Philips 901F 4K OLED TV için belirlenen satış fiyatı ise 3.500 euro.

VİDEO