reklamı kapat

POPÜLER

Philips
Philips
Philips

Philips Ambilux TV’ler Ambilight projeksiyon teknolojisiyle geliyor [Video]

Philips, yeni TV modeli AmbiLux’u Berlin’de gerçekleşen IFA Fuarı’nda tanıttı. 4K TV ile izleme deneyimini yepyeni bir boyuta taşıyan Philips Ambilux TV, en üst düzey Ambilight deneyimi vadediyor. Görüntünün içindeymiş hissi için televizyon Ambilight projeksiyon sistemiyle geliyor.

Klasik Philips Ambilight sistemi, setin arkasına yerleştirilen bir dizi LED ile TV arkasındaki duvarda renkli bir ışık halesi yaratıyordu. Renkler, daha büyük bir görüntü algısı yaratmak ve daha keyifli bir izleme deneyimi sunmak üzere ekran üzerindeki içeriklere tam olarak uyum sağlıyordu. Yeni geliştirilen Ambilight projeksiyon teknolojisinde ise, her biri AmbiLux TV’nin arkasında hassas şekilde konumlandırılan dokuz minik piko projektör yer alıyor. Bu projektör ile görüntüler setin kısıtlamalarından kurtuluyor. Intelligent overlap teknolojisi, ekran üzerindeki görüntü, hareket ve rengin seti çevreleyen arka duvara iyi bir şekilde  yansıtılmasına olanak tanıyor.

Hassas teknolojisi, TV izlemenin sınırlarını tam anlamıyla yıkan sarmalayıcı bir deneyim yaratmak için Ambilight projeksiyon sisteminin görüntüleri üstün netlik, canlı renkler ve en üst düzey kontrast ile yansıtabilmesine imkan sağlıyor. Yeni Ambilight Müzik Modu sayesinde televizyon müziğin dinamiklerini takip ederek bunlara tepki verebilen renkli bir ışık halesi yaratabiliyor. Kullanıcılar, bir dizi renkli ön ayar arasından seçim yapabilecekleri gibi şarkıların rastgele seçildiği parti moduna da geçebiliyor. Ultra Resolution yükseltme teknolojisi tüm görüntülerin orijinal Ultra HD ile aynı detay ve netlik ile yeniden üretilebilmesini mümkün kılıyor.

Android işletim sistemiyle birlikte gelen televizyon gücünü dört çekirdekli bir işlemciden alıyor.  QWERTY klavye, swipe pad ve ses tanıma teknolojisine de sahip olan televizyonda gelişmiş uzaktan kumanda da bulunuyor. Bu kumanda yardımıyla televizyonda rahat kullanım ve hızlı navigasyon mümkün hale geliyor. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de piyasaya sürülecek 65 inçlik Philips AmbiLux’ün satış fiyatı henüz belli değil.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=fzsWAdSsfZY