reklamı kapat

POPÜLER

Philips 55PUS8809/12 incelemesi

Mobil platformda birçok telefon üreticisinin tercih ettiği işletim sistemi olan Android, Philips marka televizyonların geliştirilmesi, üretimi ve pazarlamasından sorumlu TP-Vision’ın kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü Philips 8800 ile oturma odalarımıza geldi.

Philips 8800, Android’li akıllı telefon ve tabletlerde olduğu gibi Google Play Store’a girip uygulamalar indirebilmeye olanak sağlıyor. Bu uygulamalar arasında bizi en çok heyacanlandıran ise oyunlar oldu. Hemen Google Play Store’a girdik ve Gameloft’un sevilen oyunu Çılgın Hırsız’ı indirdik. Grafikleri ve oynanış yapısıyla bize keyifli dakikalar yaşatan oyunu televizyonla birlikte gelen uzaktan kumandası ile kontrol ettik. Oyunları televizyon kumandası haricinde oyun kumandalarıyla da kontrol etmek mümkün.

Önden sıradan bir televizyon kumandasını andıran kumanda, arka kısmında yer alan Q dizilimli klavyeyle mevcut kumandalardan ayrılıyor. Kumandanın arkası çevrildiğinde ön taraftaki tuşlar devre dışı kalıyor ve kontrol klavye kısmından yapılıyor. Ekstra kablosuz bir klavyeye ihtiyaç duymadan internet ve YouTube aramaları kolayca bu kumanda sayesinde gerçekleşiyor. Kumanda bunun yanında kablosuz işaretçi işlevi de görüyor.

Akıllı TV menüsünü açtığınızda kumandayı sallayarak ekrandaki imleci aktif hale getirip yönetebiliyorsunuz. Kumanda haricinde televizyon, akıllı telefonlar ve tabletlerle de kontrol ediliyor. Televizyonun tasarım ve performansına geçmeden belirtmemiz gereken önemli bir nokta var. Philips 8800’de uygulamaları yüklemek için 1,6 GB’lık bir dahili hafıza bulunuyor. Bu alan birçok uygulama ve oyun için yeterli gibi görünse de Asphalt 8: Airborne gibi yüksek boyutlu oyunları indirmek için pek de yeterli değil. Dahili hafızayı artırmak içinse imdadımıza USB bellekler ve taşınabilir diskler yetişiyor.