reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars’un yeni droid’i BB-8 satışa sunuldu [Video]

Star Wars serisinin yedinci filmi The Force Awakens‘ın ilk fragmanı yayınlandığında, fragmanın yıldızlarından biri de BB-8 isimli droid’di. Eğer fragmanı izledikten sonra böyle bir droid’e sahip olmak istediyseniz müjde; BB-8’i satın alabilirsiniz.

Üstelik satın alabilirsiniz derken basit bir figürden bahsetmiyoruz. BB-8 aynı fragmanda olduğu gibi hareket edebiliyor. Disney’in akıllı toplarıyla bilinen Sphero ile iş birliği yapması sonucu ortaya çıkan BB-8, manyetik bir başlığa sahip küçük bir top olmanın ötesinde. Yaklaşık 10 cm boyunda olan BB-8, Sphero’nun akıllı topları gibi uygulaması aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Bluetooth’la bağlantı kuran droid kullanıcıdan 30 metreye kadar uzaklaşabiliyor ve 2,2 m/s hıza çıkabiliyor. Droid’in başlığı gittiği yöne doğru bakıyor ve uygulaması sayesinde çeşitli sesler çıkarabiliyor. Artırılmış gerçeklikle desteklenen uygulaması mobil cihazın ekranında size hologram gibi görüntülü mesajlar sunmayı da ihmal etmiyor.

Sesli komutları da algılayabilen BB-8, örneğin “It’s a trap” (“Bu bir tuzak!”) diye bağırdığınızda koşmaya başlıyor. Ayrıca LED ışıkları aracılığıyla duygularını da belli edebiliyor. Cuma günü satışa çıkacak olan BB-8’in yurt dışı fiyatı ise 150 dolar.