reklamı kapat

POPÜLER

135 bin dolarlık droid [Video]

Yeni Star Wars filmine günler kala, Star Wars temalı ürünler çıkmaya devam ediyor. Film daha çıkmadan en sevilen karaktere dönüşen sevimli droid BB-8 ise lüks tutkunlarını hayran bırakacak bir figürle geliyor.

135 bin dolarını nereye harcayacağına bir türlü karar veremeyen, iflah olmaz bir Star Wars hayranıysanız, yaklaşık 4 inç boyutunda ve 700 gram ağırlığında 18 ayar altından üretilmiş BB-8 aradığınız ürün olabilir. Salonunuzda muhtemelen etrafında güçlü bir koruma halkasıyla sergileyeceğiniz bu sevimli altın droid’in üzerinde 18 karat pırlantalar bulunuyor. Kay Jewelers‘ın yaklaşık 860 adet pırlantayla hazırladığı BB-8’in tasarımı ve üretimi 600 saatin üzerinde zaman almış. Pırlantaların tek tek elle yerleştirildiği droid’in gövdesinin içi ise boş.

Çarşamba günü New York’ta gerçekleşecek olan Force 4 Fashion etkinde görücüye çıkacak olan bu özel droid açık artırmayla satışa sunulacak. Gelirlerinse çocuk hastalıkları üzerinde araştırmalar yapan bir hastaneye bağışlanması panlanıyor. Ancak şimdilik açık artırmanın detayları konusunda bilgi bulunmuyor.