reklamı kapat

POPÜLER

porg
star wars porg invasion

Star Wars’un sevimli yaratığı Porg’lar için bağımlılık yaratan mini oyun [Oyna]

Star Wars: The Last Jedi filmi daha yayınlanmadan yeni favori uzay yaratıklarımız belli olmuştu. Onlardan biri olan porg’lar için mini oyun geliştirildi.

Geçtiğimiz hafta vizyona giren Star Wars: The Last Jedi’ın henüz dumanı üstünde. Hayranlar internette ateşli bir şekilde filmi tartışırken, spoiler yemek istemeyenler çoktan belli başlı kelimeleri sosyal medyada susturdu bile. Ancak filmde kalpleri kazanan bir karakter vardı ki bu daha fragmanlarda dahi belli olmuştu. Herkesin dikkatini üstlerine çekmeyi başaran porg’lar, pek çok izleyicinin yeni sevgilisi konumuna hızlı bir şekilde yükselmeyi başardı. Haliyle uzun bir süre sağda solda figürlerden peluşlara kadar bol bol rastlayacağımız bu sevimli canlılar için mini oyunlar da kendini gösterdi.

star wars porg invasion

Porg istilası!

Porg Invasion ismini taşıyan bu oyunda Chewie ve BB-8, Millennium Falcon’daki istilayı kazasız belasız atlatmaya çalışıyor. Pek bir yaramaz olan bu şirin yaratıklar, uzay gemisinde ellenmemesi gereken yerleri kurcalayıp bozuyor. Chewie hızlı hızlı onarımı gerçekleştirirken BB-8 de porg’ları yakalayıp yaramazlık yapmamalarını sağlamaya çalışıyor. Bölüm bölüm ilerleyen oyun Facebook üzerinden oynanabiliyor. İster oyunu tek başınıza oynayabilir, isterseniz arkadaşlarınıza meydan okuyabilirsiniz. Hem Facebook uygulamasından hem de tarayıcıdan oynayabileceğiniz bu oyun kademe kademe zorlaşıyor. Hem Chewie hem de BB-8’i kontrol ettiğiniz oyunda her bölüm biraz daha atik olmanız gerekiyor. Arada BB-8 için güzel güçlendirmelerin çıktığını da ekleyelim.

Oldukça keyifli olan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Star Wars: The Last Jedi video