reklamı kapat

POPÜLER

Sony
Sony

Sony’nin çift kameralı yeni üst segment telefonuna ait son detaylar

Sony’nin yeni Xperia telefonuyla ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şu anda H8216 kod adıyla anılan ve Xperia XZ1’in devamı niteliğinde geliştirilen telefonun özellikleri ortaya çıktı. Reddit forumunda yer alan bir kullanıcının aktardığı bilgiye göre üst segment telefon, H8216, 148 × 73.4 × 7.4 mm boyut ölçülerine ve 156 gram ağırlığa sahip olacak.

Qualcomm’un kısa bir süre önce tanıttığı Snapdragon 845 işlemcisinden güç alacağı iddia edilen telefonda 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızanın yer alacağı konuşuluyor. Full HD çözünürlüklü 5,48 inçlik ekranla geleceği belirtilen telefonda ince ekran çerçevelerinin kullanılması bekleniyor. Kamera tarafına bakıldığında ise H8216 kod adlı telefonda 12 megapiksel çift kamera ve 15 megapiksel ön kameranın kullanılacağı ifade ediliyor. Android 8.1 Oreo yüklü telefonda beklenen pil kapasitesi ise 3.130 mAh. IP65/68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı bir gövdeyle geleceği konuşulan telefonla birlikte diğer modellerin de tanıtılması bekleniyor.

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu ne gibi özelliklere sahip olacak?

Samsung Galaxy S9 ve LG G7 ile rekabetin içerisine girmesi beklenen Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu şu anda Sony H8541 kod adıyla anılıyor. 4K çözünürlüklü 5,7 inçlik ekranla birlikte gelmesibi beklediğimiz telefonun çerçevesiz bir ekrana sahip olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Günümüzdeki çoğu telefonda çerçevesiz ekranın yer alması Sony’nin de Omnibalance tasarım anlayışından vazgeçeceği anlamına gelebilir. Uçtan uca bir ekranla telefonda sonsuz ekran yer alma ihtimali bulunuyor. Yeni Xperia modellerinin önümüzdeki yılın başında veya şubat ayının sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılma ihtimali kuvvetle muhtemel.

VİDEO