reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ Pro

Sony’den Mobil Dünya Kongresi’de iki farklı sürpriz

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu Xperia XZ Pro modeli için artık geri sayım başladı. Bu ayın sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak model haricinde Sony’nin yeni Xperia modellerini de görücüye çıkaracağı konuşuluyor.

Sony’ye yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre şirket Xperia XZ2 Pro ile birlikte Xperia XZ2’yi de tanıtacak. Xperia XZ1 modelinin geliştirilmiş versiyonu olacağı söylenen telefonda 1080p çözünürlüklü 5,2 inç ekranın yer alacağı belirtiliyor. 4K çözünürlüklü 5,7 inç ekrana sahip Xperia XZ Pro’dan daha küçük ekrana sahip olmasını beklediğimiz telefonun Snapdragon 845 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 5 inçlik Xperia XZ2 Compact modelinin de Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılma olasılığı kuvvetle muhtemel.

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu ne gibi özelliklere sahip olacak?

Kulağımıza gelen haberlere göre Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu Snapdragon 845 işlemciden ve 6 GB RAM’den güç alacak. 4K çözünürlüklü 5,7 inçlik ekranıyla fark yaratacağı konuşulan telefonda ince ekran çerçevelerinin kullanılması bekleniyor. IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı olacağı belirtilen telefonda 128 GB’lık dahili hafızanın yer alacağı iddia ediliyor. Telefonun dahili hafızasının microSD kartlarla artırılabileceği söyleniyor. 3.420 mAh kapasiteli pille gelen telefonun arka kısmında 18 megapiksel ve 12 megapiksel olmak üzere çift kamera yer alacak. Çift kamera sayesinde telefonun 2 kat optik yakınlaştırma yapabileceği dile getiriliyor. Selfie çekimi yapmayı seven kullanıcılar için telefonun ön kısmında 13 megapiksel kamera olacağı belirtiliyor.