reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ Compact

Sony Xperia XZ2 Compact performans testinde göründü

Sony, MWC 2018 kapsamında tanıtacağı yeni üst düzey Xperia modelleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact olarak isimlendirilecek bu telefonlardan Compact, Geekbench testlerinde karşımıza çıkıyor.

Daha önce Xperia XZ2’nin göründüğü Geekbench üzerinde bu sefer Xperia XZ2 Compact bizleri selamlıyor. Test üzerinde 90QB16R gibi garip bir kod adı ile yer alan telefon, Snadragon 845 işlemcisi ve 4 GB RAM ile tek çekirdekten 2.367 puan alıyor. Çok çekirdekten ise 8.255 puan alan telefon, Xperia XZ2’den çok ufak bir miktar geride kalıyor. Çağa uyum sağlayacak ince çerçeveli bir tasarıma sahip olacağı düşünülen telefon, kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkacak. Arkasında iki adet 12 megapiksel kamera, önünde ise 15 megapiksel kamera bulunacak telefon, 18:9 ekranıyla uzun modeller arasında yer alacak. Bünyesinde 64 GB dahili hafızanın yer alacağı konuşulan Xperia XZ2 Compact, Full HD çözünürlüklü 5,48 inç ekranla gelecek deniyor. Telefonun parmak izi sensörünün ise birçok model gibi arkasında olacağı belirtiliyor. Xperia XZ2’nin fiyatı Avrupa’da 799 euro, Xperia XZ2 Compact’ın ise 599 euro seviyesinde olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Sony Xperia XZ Compact

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony’nin yeni Xperia modellerinden büyük yenilikler bekleniyor

Özellikle tasarım konusunda büyük değişikliğin beklendiği telefonlar, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Kamera konusunda dünyanın en iyi sensörleri üretmesine rağmen bunu mobile taşıyamayan firma, bu konuda oldukça çok eleştiriliyor. Sony’nin mobilde de görüntü kalitesi açısından en üst sıralara oynaması gerekiyor.

Eleştirilen tasarımıyla Sony XA2 Ultra