reklamı kapat

POPÜLER

LG’nin Ultra HD çözünürlüklü 84 inçlik dev televizyonu Türkiye’de

Artık tabletler gibi günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız cihazlardaki ekran çözünürlüğü bile bizi tatmin etmezken Full HD çözünürlüklü televizyonlarla yetinmemiz beklenemezdi. Geride bıraktığımız yıllar içinde birçok büyük üretici yakın geleceğin görüntü standardı olacak gibi görünen Ultra HD çözünürlüğü destekleyen televizyonlar üzerinde çalışmalar yaptı. Bu televizyonların birçoğu da çeşitli fuarlarda karşımıza çıktı. Ama artık bu teknoloji oldukça yakınımızda. LG, 84 inç ekran büyüklüğüne sahip Ultra HD televizyonunu Türkiye’de de piyasaya sundu. Full HD’nin dört katı, 3840×2160 piksel çözünürlük sunan yeni LG 84LM960V belli illerdeki Teknosa’larda kullanıcılarla buluşmayı bekliyor. Ultra HD TV’nin tavsiye edilen satış fiyatı tam tamına 39.999 TL.
LG 84LM960V
Yeni 84LM960V dev boyutu ve Ultra HD çözünürlüğün yanı sıra LG’nin üst seviye televizyonlarında gördüğümüz tüm ileri teknolojileri de destekliyor. Cinema 3D teknolojisi, pasif gözlüklerle konforlu bir üç boyut deneyimi vadediyor. Triple XD görüntü motoru görüntülerin kalitesini artırırken Resolution Upscaler Plus ise Full HD çözünürlüklü görüntüleri Ultra HD çözünülüğe yükseltiyor. Bu tam anlamıyla bir Ultra HD tadı vermiyor elbette ama görüntülerde bir iyileşme sağlıyor. Halihazırda Ultra HD içerikler oldukça sınırlı. Bazı ülkelerde test yayınları yapılıyor ve film stüdyoları ve büyük üreticiler Blu-ray’lerden sonra gelecek ve Ultra HD görüntüleri barındıracak medya teknolojisi üzerinde çalışıyor.
LG 84LM960V
Ultra HD TV’de tüm yeni nesil bağlantı seçenekleri de mevcut. Bunların başında da bilgisayarlardan kablosuz görüntü aktarımına imkan veren WiDi geliyor. Bunun haricinde 2nd Display teknolojisiyle de televizyonda takip edilen bir içerik mobil cihazlara aktarılabiliyor. Yeni televizyon LG’nin yeni iş birlikleriyle birlikte geliyor. Bu iş birliklerinin en önemlisi Turkcell TV uygulaması. LG SMart TV’lere yüklenebilen bu uygulama ile yalnızca Turkcell numaranızı ve şifrenizi girerek aylık film paketlerine abone olabiliyor veya istediğiniz filmi kiralayıp izleyebiliyorsunuz. Yeni bir LG Cinema 3D Smart TV bu uygulamayı üç boyunca ücretsiz olarak kullanabiliyor.