reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli kargo bisikleti

Düşük hızlara özel yardımcı lastikleri bulunan bir kargo bisikleti hazırlandı [Video]

Düşük hızlara özel otomatik olarak açılabilen yardımcı lastiklere sahip olan ilginç bir elektrikli kargo bisikleti hazırlandı.

Tarran tarafından hazırlanan elektrikli kargo bisikleti T1 Pro, birçok rakibinden düşük hızda stabil sürüş sunan yardımcı lastikleriyle ayrılıyor. Direkt olarak taşıma alanının altına konumlandırılan iki lastik, düşük hızda açılıyor ve bisikletin çok daha dengeli şekilde yol almasını sağlıyor. Kendi motor ve süspansiyon sistemine sahip olan bu tekerlekler, bisikleti park halinde zaman dik konumda tutma görevini de üstleniyor. Yani bir bacak gibi çalışan lastikler, istenirse manuel olarak açılabiliyor ve zemine uyum sağlayabiliyor. Büyük olduğu için bu yardımcı lastikler ile sürmenin çok kolay hale getirildiği Tarran T1 Pro, yapılan açıklamaya göre gücünü merkeze konumlandırılan 100 Nm tork değerine sahip bir elektrik motorundan alıyor. Gücü lastiklere Gates Carbon CDX kayış üzerinden aktaran model, yasal limitler doğrultusunda maksimum 25 km/s hıza çıkabiliyor. 1,5 kWh batarya paketi ile donatılan bisiklet, düşük pedal desteği ayarında sürücülere 200 km kadar destek sağlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gidonunda 5,2 inç boyutunda renkli bir dokunmatik ekran yer alan bisiklet, önünde ve arkasında 1080P kameralar barındırıyor. Aynı zamanda yaklaşan trafik hakkında sürücüye bilgi vermek için radar ile donatılan model, Bluetooth ve Wi-Fi desteklerini de beraberinde getiriyor. Önündeki kargo bölümünde 200 kg yük taşıyabilen bisiklet, Qi 2.0 üzerinden akıllı telefonları kablosuz olarak şarj edebiliyor. Disk frenlerin ve LED ışıkların kullanıldığı elektrikli kargo bisikleti, henüz kaça satılacak belli olmuş değil.

 

Kargo bisikleti yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli