reklamı kapat

POPÜLER

Specialized yeni bir elektrikli kargo bisikleti
Specialized yeni bir elektrikli kargo bisikleti

Specialized yeni bir elektrikli kargo bisikleti tanıttı: Porto

Bisiklet pazarının premium markalarından olan Specialized yeni bir elektrikli kargo bisikleti tanıttı. Firma bu sefer Porto ile ses getiriyor.

Specialized Porto, hem önünde hem de arkasında yük taşıyabilen bir elektrikli kargo bisikleti modeli ve şehir içi kullanım özelinde çok kullanışlı görünüyor. Eğer istenirse arkasında yük yanında ufak bir çocuğun da taşınabildiği model, yaklaşık 40 kg ağırlığında ve 200 kg yük taşıyabiliyor. Gücünü Specialized tarafından geliştirilen bir 250-W motordan alan ve 90 Nm gibi ciddi bir tork değeri bulunan Porto, Avrupa’da pedal desteği üzerinde 25 km/s hıza limitlendirilmiş durumda. Pürüzsüz bir yolculuk için Gates CDX Carbon Drive kayış ile donatılan kargo bisikleti, sürücüsüne aralıksız olarak beş saat boyunca pedal desteği sağlayan çıkarılabilir bir 710-Wh batarya ile geliyor. Garmin imzalı radar sistemiyle arkadan yaklaşan trafiği sürücüsüne gerçek zamanlı olarak bildirebilen Specialized Porto, Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Özel bir uygulaması olan bisiklet, bu uygulama üzerinden birçok kalemde özelleştirilebiliyor. Tektro imzalı dört pistonlu frenler ile donatılan ve önde 24-inç, arkada ise 20-inç boyutundaki jantlarını Pathfinder imzalı lastikler ile saran elektrikli bisiklet, gece sürüşleri için yerleşik LED aydınlatmayı eksik etmiyor ve iki bacaklı ayaklık ile bir motosiklet gibi dengeli konumda durabiliyor. Güvenlik için hareket sensörü ile donatılan ve aynı zamanda lastikleri kilitlenebilen model, yaklaşık 7 bin dolarlık yüksek bir fiyat etiketine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Specialized Porto elektrikli kargo bisikleti yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER