reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli kargo bisikleti

Avrupalı ve oldukça kullanışlı elektrikli kargo bisikleti: “Ouca”

Elektrikli kargo bisikleti alanında dikkat çeken Finlandiya merkezli Ouca Bikes, hazırladığı seçenek ile kullanışlı bir çözüm sunuyor.

Elektrikli kargo bisikleti pazarının en yeni üyelerinden olan Ouca, birçok benzerinden çok daha büyük ve heybetli bir seçenek olarak karşımızda yer alıyor. Hem önünde hem de arkasında yük taşıyabilmesi için tasarlanan model, özellikle kasa şeklinde hazırlanan oldukça büyük ön bölümü ile öne çıkıyor. Ön kısmı istenirse üstü kapalı istenirse de açık şekilde tercih edilebilen model, bu bölüme konulan kapı sayesinde iniş ve binişini kolaylaştırıyor. Bu kapı var çünkü ön kısımda aynı anda sekiz farklı çocuk taşınabiliyor. Bu açıdan şehir içinde kullanım odağında ufak bir toplu taşıma aracı gibi de düşünülen kargo bisikleti, dengeli sürüş için üç lastik üzerine kuruluyor.

Yerleşik aydınlatma sistemleri bulunan Ouca, disk frenler ile yavaşlatılıyor ve yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere hafif arazi şartlarından ya da eğimlerden kolay kolay etkilenmiyor. 213 kg’a kadar rahatlıkla yük taşıyabilen modelin, farklı ihtiyaçlar özelinde farklı versiyonları bulunuyor. Örneğin çocukların güvenle taşınabileceği versiyona “Kiddiebus” adı veriliyor. Yük ve çocuk taşıma amaçlı sürüm “Transport” adına sahip. Ön kısmın üstünü kapatan 300 litrelik versiyona ise “Space” adı verilmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geniş aileleri fazlasıyla memnun edecek Ouca için henüz detaylı teknik özellikler ve fiyat bilgisi verilmiyor. Amacı gereği güçlü bir elektrik motoru kullanması ve yeri olduğundan yüksek menzil getirecek büyük bir pil paketi üzerine kurulması beklenen kargo bisikleti, bunlar göz önüne alındığı zaman pek ucuz bir ulaşım aracı olmayacak.

elektrikli kargo bisikleti

Elektrikli kargo bisikleti yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle