reklamı kapat

POPÜLER

Türk mühendislerin geliştirdiği dünyanın ilk akıllı polis bisikleti Ekin Bike Patrol, Dubai’de! [Video]

Teknolojik araçlara olan ilgisiyle bilinene Dubai’deki GITEX Fuarı’nda sergilenen bisiklet, polis kuvvetlerinin sokaklardaki en yeni yardımcıları arasında olmaya aday.

Kurulduğu 1998 yılından bu yana güvenlik teknolojileri alanında faaliyet gösteren Ekin Teknoloji, dünyanın ilk ve tek akıllı devriye sistemi Ekin Bike Patrol ile Dubai’de sahne alıyor. Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen bisiklet ile Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenmekte olan GITEX 2017 Fuarı kapsamında meraklılarıyla bululan marka yetkilileri kendisine Dubai Polisi standında yer açmayı başarmış. Şehir denetim sistemlerine yeni bir soluk getiren sistem, sabit sistemlerin bulunmadığı noktaları denetleyerek kent trafiğinin daha güvenli hale gelmesine olanak sağlıyor.


Hareket halindeyken plaka tanıma ve park ihlal tespiti yapabilme gibi elektronik parçalarla donatılan Ekin Bike Patrol’ün içerisindeki sistem, dakikalar içerisinde farklı yapılara da kurulabiliyor olmasıyla da oldukça kullanışlı. Devriye gezdiği süre boyunca görüş alanını sürekli kayıt altında tutan bu yapı içerisinde, kara listede bulunan araçları plakaları üzerinden tespit edip kontrol merkezine anında alarm gönderme özelliğine de yer veriliyor. A Design Awards ve Stevie Awards gibi uluslararası platformlarda ödüle layık görülen Ekin Bike Patrol Ekin Bike Patrol, 12 Ekim‘e kadar Dubai’de gösterimde olacak.

VİDEO