reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus’ın kameraları karşı karşıya [Video]

iPhone 8’in eylül ayının sonunda satışa sunulmasıyla birlikte karşılaştırma videolarının sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus‘ın kameraları mercek altına alındı. Hangi telefonun daha iyi bir kameraya sahip olduğu böylece tespit edildi.

Bildiğiniz gibi iPhone 7 Plus satışa çıktığı günden bu yana kamerasıyla büyük takdir toplamıştı. iPhone 8 Plus tanıtıldığında merak edilen detaylardan biri bu cihazın kamera performansı olmuştu. Potansiyel kullanıcılar Apple‘ın yeni modeliyle birlikte neleri geliştirdiği merak ediliyordu. iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus’ın kameralarını karşılaştıran bu video ise merak edilen soruya detaylı bir şekilde yanıt veriyor.

Videonun başında iPhone 8 Plus’ın otomatik odaklanma hızına şahit oluyoruz. iPhone 7 Plus halihazırda başarılı bir performans sergilerken, halefi bunun da üstüne çıkmayı başarıyor. Hareket halindeyken de hızlı bir şekilde odaklanabiliyor. Her iki cihazı düşük ışık koşullarında kullandığınızda ise iPhone 8 Plus daha net kareler çekmeyi başarıyor. Bunun yanında düşük ışıklı ortamda telefonun flaşını kullanmayı tercih ettiğinizde iPhone 8 Plus ile görsel olarak daha başarılı bir sonuç ortaya koyuyor. Bunun yanında iPhone 8 Plus ile çekilen fotoğrafların daha canlı ve detaylı olduğu görülüyor. Dijital yakınlaştırmayı kullandığınızda ise fotoğrafın kalitesi bozulsa bile detaylar iPhone 7 Plus’tan daha net bir şekilde görüntülenebiliyor.

iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus’ın kameralarının karşılaştırıldığı videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.