reklamı kapat

POPÜLER

Ducati bisiklet

İtalyan ruhu yeni rotalarda; Ducati MIG RR elektrikli dağ bisikleti [Video]

EICMA’nın ilgi çekmeyi başaran ürünlerinden birisi olan Ducati MIG RR, bisiklet dünyasının önemli isimlerinden Thok’un ortaklığıyla kullanıcılarla buluşacak.

Harley-Davidson‘ın ilk elektrikli motosikletiyle ön plana çıktığı EICMA, iki tekerlek dünyasının meraklıları için karnaval havasında seyrediyor. Dünyanın en önemli üreticilerinin 2019 yılında sunacağı yeni oyuncularının ilk gösterimini gerçekleştirdiği fuarın sadece motosikletten ibaret olmadığı standlar da mevcut. Henüz elektrikli motosiklet hamlesi gerçekleştirmeye Ducati, bunu bisiklet dünyasında farklı ortaklıklar üzerinden yansıtmayı tercih ediyor. EICMA’da da bu felsefenin yeni üyesini sergileyen İtalyan üretici, yoldan çıkma hissini yaratmayı çoktan başardı. Ducati MIG RR adıyla lanse edilen bisikletin diğer tarafındaysa sınıfın önemli isimlerinden olan Thok Bikes var.

Arazide ciddi destek

Ducati’nin elektrikli dağ bisikletine olan dünya çapındaki ilgi artışıyla birlikte hayata geçirdiği bu yeni model, yetenekleri kadar tasarımıyla da akıllarda yer edinme potansiyeline sahip. Thok markasının kendi çatısı altında sunduğu MIG serisinin yeniden yorumlanmasıyla ortaya çıkan modelde 250 W’lık Shimano Steps E800 motoruna yer veriliyor. Ayrıca 70 Nm tork gibi çok ciddi bir itici güç desteği sağlayan bu ünitenin özellikle arazi koşullarında kullanıcı deneyiminde hatırı sayılır bir fark yaratma iddiası mevcut. Batarya kısmında 14Ah‘lık bir paketin kullanıldığı MIG RR, tüm parçalarının bir araya gelmesinin ardından 22,5 kilogram ağırlığında olduğunu görüyoruz. Bu rakamın elektrikli bisiklet sınıfı için gayet kabul edilebilir olduğunu da söylemek gerekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bisiklet üzerinde konumlandırılan yardımcı ekipmanlar da en az kendisi kadar kaliteli. Fox marka ön arka süspansiyon setiyle gelen MIG RR; 4 pistonlu Shimano hidrolik fren sistemi, 11 ileri Shimano XT vites seti ve karbon fiber gidon gibi parçalarla destekleniyor. Standart versiyona oranla Ducati imzasının beraberinde getirdiği önemli noktalardan birisi de jant ebatı. Normalde 27,5 inç olan set, bu modelde 29 inç olarak bir üst noktaya taşınıyor. Ön sipariş süreci ilk olarak Avrupa pazarı bazlı başlayacak olan bisikletin teslimatları 2019’un ilk yarısında başlayacak.

İLGİLİ HABERLER