reklamı kapat

POPÜLER

Ducati, iki yeni katlanabilir elektrikli bisiklet modeli tanıttı

SCR-X

SCR-E GT

Ducati, iki yeni katlanabilir elektrikli bisiklet modeli tanıttı

Motosiklet pazarının en önemli isimleri arasında yer alan Ducati, iki yeni katlanabilir elektrikli bisiklet modeliyle ses getirdi.

Ducati imzalı katlanabilir elektrikli bisiklet modelleri, firmanın daha önce de karşımıza çıkan “Scrambler” markası altında yer alıyor. Daha fazla kitleye ulaşmak adına burada da geliştirmeler yapan büyük üretici, yeni modellere SCR-X ve SCR-E GT isimlerini veriyor. Tasarımsal olarak bakıldığı zaman SCR-E GT daha çok normal yola odaklanıyor ve katlandığı zaman diğerinden daha ufak bir seçenek oluyor. SCR-X ise kalın lastikler ile araziye de girilebilecek bir model konumunda bulunuyor. İki bisiklet modeli de güçlerini 60 Nm tork getiren Bafang imzalı elektrik motorundan alıyor.

Yasal limitler çerçevesinde maksimum 25 km/s hız sunan bisikletlerden SCR-X, 500 Wh pil paketiyle kullanıma bağlı olarak 80 km kadar menzil getiriyor. SCR-E GT ise 614 Wh pil paketiyle yine kullanıma ve yol şartlarına bağlı olarak 90 km üstünü görebiliyor. Katlanabilir elektrikli bisiklet modellerini yerleşik aydınlatma, çamurluk ve disk frenler üzerine kuran Ducati, bisikletlerin ön kısımlarında konforu artıran süspansiyon sistemlerine de yer vermiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

-Ducati tarafından daha önce hazırlanan elektrikli gelecek çözümleri-

Ducati imzalı katlanabilir elektrikli bisiklet modelleri SCR-X ve SCR-E GT, firmanın resmî açıklamasına göre ay sonunda belirli pazarlarda satışa sunulacak. Bisiketlerin en önemli detayları olan fiyatları ise henüz netlik kazanmış değil. Ancak rakamların çok ucuz olması kesinlikle beklenmiyor.

Ducati, katlanabilir elektrikli bisiklet modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin