reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet: Ducati Futa

Fiyatıyla ses getiren üst seviye elektrikli bisiklet: Ducati Futa

Dünyanın en önemli motosiklet üreticileri arasında yer alan Ducati, bugün bir elektrikli bisiklet tanıttı. Çok pahalı Ducati Futa ile tanışın.

Elektrikli bisiklet Ducati Futa, firmanın “yarış sınıfı” ilk elektrikli modeli oldu. Daha ilk bakışta üretilme amacı açık olarak görünen bisiklet, yapılan açıklamaya göre 12,4 kg ağırlığa sahip ve bünyesinde 250 Wh pil paketi taşıyor. Daha fazla menzil isteyenler için bir 250 Wh pil paketi daha eklenebilen bisiklet, net rakamlar yok ancak düzgün yollarda 80 km kadar menzil getirebilir ve menzil ikinci batarya ile 160 km seviyesine çıkabiliyor. FSA System HM 1.0 olarak geçen ortaya konumlandırılmış 250W elektrik motoru ile 42 Nm tork üreten Ducati Futa, K-Force WE hidrolik disk frenler ve K Force WE dişli / vites takımı üzerine kuruluyor.

Doğal olarak herkese hitap etmeyen elektrikli bisiklet Ducati Futa, normalde 7.700 euro gibi çok yüksek bir Avrupa satış fiyatına sahip. Ancak firma sadece bununla yetinmek istememiş. Çünkü bisikletin bir de daha hafif hale getirilen 12 bin euro fiyatı bulunan özel sürümü bulunuyor. Futa Limited Edition olarak isimlendirilen bu versiyondan sadece 50 adet üretilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli bisiklet pazarı gittikçe daha büyük hale geliyor ve artık herkese yönelik bir seçenek bulunuyor. Sayıların ve satışların artmasıyla belirli modeller artık eskiye nazaran çok daha kolay elde edilebilir hale gelmiş durumda. Ancak halen uçuk pahalı seçenekler pazarda yer alıyor.

Bu arada ek bilgi olarak Ducati’nin bazı elektrikli scooter modelleri de yer alıyor. Pazara çıkarılan en son seçeneğin detayları burada yer alıyor. Firmanın yarış odaklı bir elektrikli motosiklet çalışması da bulunuyor. Onun detayları da burada bulunuyor.

Elektrikli bisiklet Ducati Futa yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın