reklamı kapat

POPÜLER

Ducati elektrikli scooter

Ducati, yeni bir elektrikli scooter modeli daha tanıttı

Motosiklet pazarının efsane isimlerinden Ducati, bugün yeni bir elektrikli scooter modeli daha tanıttı. İşte modelin öne çıkan detayları;

Bu elektrikli scooter modellerinin arkasında Ducati firmasının yer alması, onu maalesef çok özel kılmıyor. Gayet standart bir yapısı olan “PRO-III” isimli model, yurt dışında 799 euro fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Disk frenlere ve renkli bir bilgi ekranına sahip olan scooter, teknik olarak bakarsak 350W gücünde bir motora sahip. Bu elektrik motoru ile 25 km/s hıza çıkabilen ürün, bünyesinde 468 Wh pil paketi taşıyor. Bu pil ile kullanıma bağlı olarak 50 km menzil elde ediliyor. Bu menzil gündelik kullanım için yeterli görünüyor.

Telefon şarjı için bir adet USB portu taşıyan ve kart merkezli çalıştırma için NFC ile donatılan Ducati PRO-III elektrikli scooter modeli, ileride bir ihtimalle Türkiye’de de satışa sunulabilir. Ancak bunun kesin olmadığını mutlaka belirtelim.

Ducati CEO’su geçtiğimiz aylarda neden bir elektrikli motosiklet üretmediklerini açıkladı

Hep söylediğimiz gibi otomobil gibi motosiklet dünyasının geleceğinde de elektrikli modeller yer alıyor. Hali hazırda birçok gelişmiş elektrikli motosikletin satışı yapılıyor.

Ancak bu alanda henüz bir Ducati imzalı seçenek yer almıyor. Firma, alanın en önemlilerinden olmasına rağmen geleceğe henüz adım atmıyor. Ünlü üretici bu konuya ilgi duyuyor. Daha önce “üreteceğiz” tarzında yapılan açıklamalar da bulunuyor. Ancak henüz bir somut model ortaya çıkmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortaya çıkığı kadarıyla bunun arkasında direkt olarak mevcut pil teknolojisi yer alıyor. Firmanın CEO’su Claudio Domenicali, mevcut teknolojinin yeterince menzil / performans vermediğini aktarıyor.

Aslında Domenicali bunda haklı. Motosiklet tarafında yüksek menzil ile yüksek performansı (Özellikle maksimum hız) bir arada sunan pek fazla model yer almıyor. Ducati ikisini de olabilecek en iyi şekilde bir arada sunmak istiyor.

Ducati’nin sürece girişini detaylarına burada yer verdiğimiz katı hal pilleri mümkün kılabilir. Ancak bunun için daha zamana ihtiyaç bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin Türkiye’ye gelmeyen amiral gemisi modeli Mi 11 Ultra