reklamı kapat

POPÜLER

Ducati

Anlaşma imzalandı; işte olası Ducati elektrikli scooter modelinden detaylar

Uzak Doğu ile İtalya arasın bir köprü kuran anlaşmayla birlikte Ducati rozetli elektrikli scooter sokaklarda dolaşmaya başlayacak.

Ağırlıklı olarak Uzak Doğu merkezli üreticiler üzerinden gündeme gelen elektrikli motosiklet piyasasının kısa süre içerisinde Harley-Davidson gibi bir devin hamlesine sahne olacağını biliyoruz. Söz konusu geleneksellik olduğunda aklımıza gelen ilk isimlerden birisinin bu hamlesiyle birlikte diğer ikonların da sürece dahil olma açıklamaları için doğrusunu söylemek gerekirse çok fazla bekleyeceğimizi düşünmüyorduk. Nitekim motosiklet dünyasının referanslarından Ducati için de artık çok dah somut adımların atılış süreci başlamış bulunuyor. Tamamen elektrikli scooter modeli için duyurusunu gerçekleştirilen ortaklık anlaşmasının karşı tarafındaysa Çin merkezli Vmoto var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ducati değişim belirsizliği

Aslında Ducati cephesi için geride bıraktığımız 2018 yılını sakin geçirdiğini söylemek pek de mümkün değil. Volkswagen grubu içerisinde yer alan markanın bir dönem elden çıkartılacağı ve satış işlemleri için görüşmelerin yapıldığına ilişkin detayları, sıkı LOG takipçileri kolaylıkla anımsayabilir. Lakin markanın üst yönetimi bu gelişmeleri geride bırakarak stratejik açıdan çok önemli bir adımla 2019’da adından söz ettirmeye başlıyor. Ducati‘nin Vmoto ile gerçekleştirdiği hakların kullanımı anlaşması Cux modelini kapsıyor. İtalyan üretici imzaların atılmasıyla birlikte kendi genetikler ive malzeme kalitesiyle donatacağı elektrikli scooterları farklı pazarlarda satışa sunacak. Tabi işin içerisinde Ducati olduğu için bu modellerin birer premium elektrikli scootera dönüşeceğini de varsayabiliriz. Cux modelinin rozet değiştirmesiyle birlikte teknik olarak bir geliştirme alıp almayacağını henüz bilmiyoruz. Lakin 2019 model yılıyla 3,75 beygir güç, 45 km/s maksimum hız ve tek seferde 75 kilometre menzil değerlerine sahip olduğunu hep birlikte bir kenara not etmekte fayda var. Cux modeli Super Soco markası altında yaklaşık 3.000 euroluk fiyatla alıcı buluyor.

İlginizi çekebilir

Harley-Davidson gelecek projeleri