reklamı kapat

POPÜLER

Gmail’de ileri tarihli e-posta zamanlama [Nasıl yapılır?]

Google, Gmail için e-posta zamanlama özelliğini getireceğini açıklamıştı. Bu özellik şu an masaüstü ve mobilde kullanılabilir durumda.

Gmail ile e-posta zamanlama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz, unutmamanız gereken bir e-postayı zamanlayarak ya da acil bir işiniz varsa G-mail’in bu özelliğini kullanabilirsiniz. Şimdi gelin birlikte bu yeni özelliği nasıl kullanabileceğimize adım adım bakalım.

Gmail bu özelliği getirmeden önce, e-postayı zamanlamak için eklenti kurmak ile uğraşmanız gerekiyordu. Ancak şu an getirilen bu özellik ile kolayca e-postanızı zamanlayabilirsiniz. Farklı bir zaman diliminde birisiyle e-posta üzerinden konuşmanız gerektiğinde ya da kendinize bir şeyler hatırlatmak istiyorsanız bu planlama özelliğini kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adım adım e-posta zamanlama

Gmail hesabınızı masaüstü web tarayıcısından e-posta mesajı planlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.


Öncelikle hesabınıza girin ve yeni bir ileti oluşturarak ilgili alanları doldurun. “Gönder” düğmesinin yanındaki ok işaretine tıklayın.


Önerilen zamanlardan birini seçebilirsiniz ya da mesajın ne zaman ve hangi tarihte gönderileceğini seçebilirsiniz. Özelleştirmek için “Tarih ve saati seç” seçeneğine tıklayın.


Gönderme zamanını seçtikten sonra “Gönderme  zamanını planla” seçeneğine tıklayın. Artık hazırsınız; e-postanız zamanlanmış oldu.


Mobil Gmail hesabınızda ise e-posta zamanlama özelliğini kullanmak hemen hemen aynı adımlardan geçiyor. İlk etapta uygulanan bütün işlemleri adım adım aynı şekilde yapıyoruz. Sonrasında ise “gönderme zamanı planla” kısmına geçebilmek için e-posta oluşturma kısmındaki “üç nokta bölümüne” tıklamak gerekiyor. Bu şekilde Mobil Gmail’de de kolay bir şekilde e-posta planlamasını yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Gmail için Email Studio kurulumu