reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Google Gmail özelliği

Google’dan, Gmail kullanımını değiştirecek işlevsel özellik

Google popüler e-posta servisi Gmail için uzun zamandır beklenen güncellemeyi yaparak, kullanıcı dostu yenilikler getiriyor.

Google nihayet Gmail için yeni bir düzenleme yayınladı. Popüler e-posta servisinin neredeyse hiç işlevsel olmayan özelliklerinden biri sonunda anlam kazanıyor. Tarayıcı versiyonunda yapılan yeni iyileştirme, “sağ klik” özelliğini aktifleştiriyor. Masaüstünde Gmail kullanan kullanıcıların da bildiği üzere serviste seçtiğiniz bir e-posta üzerine gelerek mouse’ta sağ tuşa tıklarsanız bazı kısayollar çıkıyor. Bu kısayollar Sekmeye Taşı, Arşivle, Okundu Olarak İşaretle ve Sil seçeneklerinden oluşuyor. Mevcut sürümde e-postayı açmadan cevap atma ya da iletme gibi önemli kısayollar yer almıyor. Neyse ki Google bunu tamamen değiştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Gmail kısayolu

Kullanıcı dostu kısayollar

Yapılan resmi açıklamada yeni kısayolların servise eklenerek çok daha aktif bir kullanım sağlanacağı belirtiliyor. Artık bu özelliklerin yanı sıra e-postayı açmadan cevaplama, iletme, yanıtı tüm alıcılara gönderme, sessize alma ya da erteleme gibi seçeneklere kavuşmak mümkün olacak. Aynı zamanda artık bir kullanıcılar gelen diğer e-postaları bulmak için de yine bu kısayollar kullanılabilecek. Yoğun e-posta trafiğine sahip kullanıcıların zaman kazanmasını sağlayacak bu özelliklerle kullanıcıların servisi daha aktif kullanması bekleniyor.

Yeni özelliklerin kademeli olarak dağtımına başlandı. Tüm kullanıcılar için dağıtımının ise 22 Şubat‘ta olacağı kaydediliyor. 22 Şubat’taki dağıtım sonrası en geç 3 gün içinde tarayıcı üzerinden Gmail kullanan kullanıcıların özelliğe erişebileceği belirtilmiş. Google tarafından yapılan resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Android 9.0’ın Dijital Denge özelliği