reklamı kapat

POPÜLER

Google iPhone Gmail uygulamasına Android özelliğini yayınladı

Android’in sevilen Gmail özelliği nihayet iPhone için yayında

Android kullanıcılarının bir süredir kullandığı Gmail özelliği nihayet iPhone kullanıcıları için de kullanıma sunuluyor. Uygulama deneyimi geliştiriliyor.

Google yeni bir açıklamayla beraber popüler e-posta uygulaması Gmail için indirmeye sunduğu iPhone güncellemesini müjdeledi. Bir diğer sevilen e-posta uygulaması Inbox’ı kapatan Google, Gmail’de Inbox benzeri bir deneyimi geliştirmeye çalışıyor. Android kullanıcılarının bir süredir kullandığı “kaydırma eylemini özelleştirme” yeteneği ise iPhone kullanıcılarıyla daha yeni buluşuyor. Yeni özellikle beraber gelen e-postaları sağa veya sola kaydırırken gerçekleşecek olan eylemleri değiştirmek mümkün. İki farklı yön için iki farklı eylem seçilebiliyor. Böylelikle uygulama kullanımı da basitleştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bazı Android’lerde olmayan özellik

Bu özellikle beraber bazı Android’lerde olmayan bir özellik de sisteme dahil ediliyor. 3D Touch özelliğiyle beraber gerçekleştirilebilecek olan eylemler artıyor. iPhone modelerindeki 3D Touch özelliği uygulama ve bildirimler üzerine baskı uygulandığında çeşitli kısayolları açıyor. Benzer özellik bazı Android modellerinde de basınçla değil ancak uygulamaya dokunup bekleyecek şekilde çalışabiliyor. iPhone kullanıcıları artık gelen e-posta bildirimlerinden o e-postayı 3D Touch özelliğiyle “erteleyebilecek”. 28 Mart’tan itibaren kademeli dağıtımına başlanan özelliğin önümüzdeki dönemlerde tüm kullanıcılara ulaşmış olması bekleniyor. Özelliklerin “açılmış” halde geleceği de kaydediliyor. Google tarafından yayınlanan resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Gmail’de otomatik işlem gerçekleştiren Email Studio uygulaması